Nowa strona Architektury
Serwis "Architektury-murator" ze zmienioną szatą graficzną i poszerzonym zakresem merytorycznym to dostęp do tysięcy artykułów, zdjęć i materiałów wideo, unikalne treści z miesięcznika, brak agresywnych form reklamowych. Korzystanie z serwisu jest BEZPŁATNE, lecz objęte obowiązkową rejestracją. Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego i częstych odwiedzin.
Witold Rybczyński, Jak działa architektura. Przybornik humanisty Opowieść, jaką serwuje nam ten urodzony w Wielkiej Brytanii potomek polskich emigrantów, przypomina skrzynkę z dziesięcioma rozdziałami-skrytkami. Posługując się przykładami słynnych budowli i ich twórców, mówi kolejno o roli pomysłu, otoczenia, miejsca, planu, struktury, skóry oraz detalu i stylu, przeszłości i smaku w powstawaniu i rozumieniu architektury – recenzja Mirosława Nizia.
Rozmowa z Mariuszem Ścisło, prezesem ZG SARP i współzałożycielem pracowni FS&P Arcus Jestem przeciwny hipokryzji w używaniu logo „zabytek” do partykularnych celów: obiekt może stać i niszczeć, a potem się zawalić zgodnie z literą prawa, lecz gdy tylko inwestor podejmuje przygotowania do adaptacji czy remontu, nadzwyczajną aktywność w kontestacji podejmują różne grupy interesów – o godzeniu roli prezesa SARP i praktykującego architekta, projektowaniu na Dalekim i Bliskim Wschodzie oraz nieobecności Polaków w Europejskiej Radzie Architektów mówi Mariusz Ścisło.