Nowa strona Architektury
Serwis "Architektury-murator" ze zmienioną szatą graficzną i poszerzonym zakresem merytorycznym to dostęp do tysięcy artykułów, zdjęć i materiałów wideo, unikalne treści z miesięcznika, brak agresywnych form reklamowych. Korzystanie z serwisu jest BEZPŁATNE, lecz objęte obowiązkową rejestracją. Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego i częstych odwiedzin.
Młoda generacja wątpi i eksperymentuje Celem naszego projektu badawczego jest analiza wpływu światowego kryzysu gospodarczego na młode pokolenie architektów. Recesja miała inne formy oddziaływania w różnych częściach Europy, a sposób radzenia sobie z nią w poszczególnych państwach istotnie wpłynął na strukturę biur architektonicznych. We Włoszech na przykład uderzyła od razu w najsłabszy punkt – większość architektów już borykała się z depresją gospodarczą. Młodzi projektanci – podobnie jak w innych krajach – skierowali się ku eksperymentom, na przykład niektóre pracownie rozszerzyły pole działania, angażując się w projekty kulturalne i wydawnicze – z pomysłodawcami festiwalu New Generations we Florencji, Gianpiero Venturini i Carlo Venegoni, rozmawia Łukasz Wojciechowski.
Rozbudowa szkoły muzycznej w Łodzi Projekt powiększenia siedziby Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki o nowe skrzydło, w którym znajdą się m.in. dwie sale koncertowe, przygotowała pracownia Rysy Architekci.