Nowa strona Architektury
Serwis "Architektury-murator" ze zmienioną szatą graficzną i poszerzonym zakresem merytorycznym to dostęp do tysięcy artykułów, zdjęć i materiałów wideo, unikalne treści z miesięcznika, brak agresywnych form reklamowych. Korzystanie z serwisu jest BEZPŁATNE, lecz objęte obowiązkową rejestracją. Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego i częstych odwiedzin.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. W założeniu projektantów gmach MCK miał stanowić jedynie tło dla hali Spodka, być raczej sposobem na urządzenie terenu niż budynkiem, a przy tym wytworzyć dodatkową wartość w społecznej przestrzeni Katowic – o najnowszej realizacji biura JEMS Architekci, która mimo doskonałego wpisania w trudny kontekst stolicy Dolnego Śląska przykuwa uwagę znakomitym połączeniem efektów piszą Antoni Domicz i Łukasz Zagała.
Modernizacja Teatru Ochoty w Warszawie Teatr Ochoty to najmniejsza scena stolicy, ale też znany ośrodek edukacji teatralnej. W ramach inwestycji przy obiekcie powstał przeszklony pawilon z kawiarnią i przestrzenią ekspozycyjną, który otwiera się na okoliczną zieleń – o budynku i roli, jaką odgrywa dziś w życiu mieszkańców pisze Magdalena Wrzesień.