Sklep on line
muratorplus.pl | budowlany serwis dla profesjonalistów
Architektura murator
Mieszkanie Młodego Architekta
Aktualności

Architektura po godzinach: nocleg w Paryżu za darmo?

Hotel w kształcie chmury wędruje po świecie. Na jedną noc każdy może zatrzymać się w nim za darmo – czy to dobry pomysł na nocleg w Paryżu albo malowniczych zakątkach Francji?

Cloud Hotel. Fot. www.bruitdufrigo.com
Cloud Hotel. Fot. www.bruitdufrigo.com

Nietypowy hotel-chmura miał być tymczasową instalacją artystyczną. Autorzy, artyści z pracowni Zébra3i Buy-Sellf zrealizowali go jako jeden z eksponatów biennale PanOramas 2010 Festival. Duże zainteresowanie wpłynęło na zmianę przeznaczenia obiektu. Od 2010 roku (z przerwą na remont w ubiegłym roku) drewniany pawilon wykorzystywany jest jako nietypowy hotel. Zatrzymać się w nim może jednocześnie 7 osób. Wnętrze to otwarta przestrzeń wspólna pośrodku i nisze sypialne; łóżka umieszczone zostały w walcowatych kapsułach umieszczonych na obrzeżach obiektu. Ich zewnętrzny obrys tworzy charakterystyczny kształt stylizowanej chmury. Cały obiekt wykonany jest z drewna; projektanci zrezygnowali z umieszczenia w nim instalacji elektrycznej, jedynym źródłem światła są niewielkie okna, brak też ogrzewania. Standard hotelowy nie jest może szczególnie wysoki, ale rekompensuje to lokalizacja. Hotel co pewien czas przenoszony jest w inne miejsce – od dachów Paryża, przez parki Akwitanii po nadbrzeżne bulwary. Każdy podróżny, który planuje wyjazd do Paryża i potrzebuje noclegu, może nieodpłatnie zatrzymać się w Hoelu-chmurze na jedną noc, wystarczy zarezerwować miejsce...i znaleźć biały pawilon.

Więcej informacji: www.bruitdufrigo.com
Rezerwacja noclegu (29 maja -29 września 2013): Office de tourisme de Lormont, tel. (+33) 05 56 74 29 17


Cloud Hotel w jednej z tymczasowych lokalizacji; tym razem nad brzegiem kanału Saint Martin w Paryżu. Fot.zebra3/buy-sellf
Cloud Hotel w jednej z tymczasowych lokalizacji; tym razem nad brzegiem kanału Saint Martin w Paryżu. Fot.zebra3/buy-sellf
Cloud hotel - przystanek w podróży. Proj. zebra3/buy-sellf. Fot. Bruit du Frigo
Cloud hotel - przystanek w podróży. Proj. zebra3/buy-sellf. Fot. Bruit du Frigo
Wstecz Góra

Komentarze

Zostaw komentarz

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.