Hello, Robot. Wystawa

Na wystawę Hello, Robot. Design between Human and Machine złożyło się ponad 150 eksponatów pokazujących współczesny boom w dziedzinie robotyki.

Elytra Filament Pavilion
Elytra Filament Pavilion składa się z powstałych dzięki algorytmom modułów zmontowanym z użyciem robota. Autorem projektu jest zespół z Uniwersytetu w Stuttgarcie pod kierownictwem Achima Mengesa; fot. © Naaro, 2016/ serwis prasowy
Tagi:
Architektoniczne Punctum Jarosława Kozakiewicza Architektoniczne projekty artysty Jarosława Kozakiewicza nie od dziś budzą gorące dyskusje. Prezentowana w poznańskim Arsenale wystawa Punctum. Architektura krytyczna. Jarosław Kozakiewicz jest pytaniem, jakiej architektury potrzebujemy - nie tylko po to, by wygodniej mieszkać, ale także po to, by nasze życie było lepsze.
"Fair Building" w Gdyni: "Czy wiesz, kto zbudował Twój dom?" – dyskusja 14 grudnia w ramach prezentowanej wcześniej na Biennale Architektury w Wenecji ekspozycji "Fair Building", poruszającej temat etyki w branży budowlanej, Centrum Designu Gdynia zaprasza na spotkanie towarzyszące wystawie. Udział wezmą m. in. Grupa Projektowa Centrala i Filip Springer.
WARSZAWA W BUDOWIE – plac marzeń i problemów Obecny plac Defilad to chaotyczna, dosłownie i w przenośni zaśmiecona przestrzeń, w której nie brakuje nawet pełnowymiarowej atrapy samolotu. W PRL było to zgodnie z nazwą miejsce defilad i masowych zgromadzeń. Od lat 80. trwa poszukiwanie nowej funkcji. Przez lata na placu mieściły się m.in. wesołe miasteczko, targowisko, dworzec autobusowy, strefa kibica. Ale pomysłów było znacznie więcej, na jeden tylko międzynarodowy konkurs w 1992 roku nadesłano przeszło 700 zgłoszeń. Tej najważniejszej i wciąż nieurządzonej przestrzeni w centrum stolicy poświęcono tegoroczną edycję festiwalu – relacja Krzysztofa Zięby.
"Architektura w hiszpańskim malarstwie XXI wieku" - wystawa Prezentowana wcześniej w Berlinie wystawa "Architektura malowana" przedstawia wizje architektury w obiektywie współczesnych hiszpańskich twórców.
Odwilż 56 – Cracovia 65. WYSTAWA Wystawa Odwilż 56 – Cracovia 65. Architektura Witolda Cęckiewicza będzie prezentacją twórczości jednego z najważniejszych architektów powojennego modernizmu w Polsce.
Wysoko... WYSTAWA Prezes SARP Odział Wybrzeże oraz biuro Kuryłowicz & Associates zapraszają na wystawę Wysoko...
SPONSORZY GŁÓWNI
PARTNER TECHNOLOGICZNY