Jurorzy o konkursie Innowacje w Architekturze

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu Innowacje w Architekturze. O jego założeniach oraz o tym czym są dziś innowacje mówi troje spośród pięciu jurorów: Ewa P. Porębska, Marlena Happach i Robert Konieczny.

Materiałowy wyścig Na festiwalach i targach dizajnu w całej Europie można zauważyć utrzymujący się od kilku lat trend wykonywania użytkowych przedmiotów z zaskakujących materiałów. I słowo zaskakujących jest tutaj chyba najodpowiedniejsze, bo w wielu przypadkach chodzi wyłącznie o poruszenie odbiorcy. Część projektów ma charakter wręcz groteskowy, ale są i takie, które powstały w wyniku wieloletnich badań nad zastąpieniem materiałów, których zasoby po prostu się kończą lub są zbyt drogie w produkcji nowymi, powszechnie dostępnymi.
Innowacyjne systemy aluminiowe dla najbardziej wymagających projektów. PREZENTACJA Prezentacja Aleksandra Białasa, przedstawiciela firmy Aluprof poświęcona systemom aluminiowym oraz przykładom ich zastosowania w Polsce i zagranicą. Wśród prezentowanych realizacji znalazły się takie obiekty jak Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz nowo wybudowane wieżowce w USA.
Muzeum Dizajnu i Architektury w dawnym hotelu Cracovia. Relacja z warsztatów z Fernando Menisem [+ZDJĘCIA] Studenci z 13 polskich uczelni wzięli udział w warsztatach poświęconych dawnemu hotelowi Cracovia, które zorganizowała redakcja "Architektury-murator". Pod okiem Fernando Menisa powstało niemal 80 projektów przystosowania budynku do nowej funkcji. Wybrane prace zaprezentowano na wystawie otwartej podczas krakowskiej Nocy Muzeów.
Informacje dla uczestników warsztatów w Krakowie Już tylko tydzień dzieli nas od warsztatów z Fernando Menisem w Krakowie. Zamieszczamy informacje niezbędne dla osób, które zostały zakwalifikowane do udziału w wydarzeniu.
Greg Lynn. Architekt w poszukiwaniu innowacji Architektura to bardzo mały świat. Jeśli jest się innowacyjnym, łatwo go poruszyć, szybko wprowadzić zmiany. Kiedy jednak rozglądam się dookoła, wydaje mi się, że dziś większość architektów pracuje nad pomysłami odziedziczonymi po poprzednikach – amerykański pionier projektowania cyfrowego mówi Michałowi Piaseckiemu o swoich nowatorskich koncepcjach, metodach pracy i przyszłości architektury.  
O innowacjach w archietekturze - Ksenia Piątkowska O tym jak można rozumieć innowacyjność, mówi architektka Ksenia Piątkowska, członkini powołanego przez redakcję "Architektury-murator" Komitetu Innowacyjności - reprezentantów 25 polskich uczelni architektonicznych, którzy wyłonią 10 finałowych Projektów/Realizacji oraz 10 finałowych Pracowni w konkursie Innowacje w Architekturze.