Muzeum Dizajnu i Architektury w dawnym hotelu Cracovia. Relacja z warsztatów z Fernando Menisem [+ZDJĘCIA]

Studenci z 13 polskich uczelni wzięli udział w warsztatach poświęconych dawnemu hotelowi Cracovia, które zorganizowała redakcja "Architektury-murator". Pod okiem Fernando Menisa powstało niemal 80 projektów przystosowania budynku do nowej funkcji. Wybrane prace zaprezentowano na wystawie otwartej podczas krakowskiej Nocy Muzeów.

Muzeum Dizajnu i Architektury w dawnym hotelu Cracovia. Relacja z warsztatów z Fernando Menisem [+ZDJĘCIA]
Fernando Menis i Marek Cyunel udzielają wskazówek uczestnikom warsztatów
Nowy model domu – podsumowanie warsztatów z Maciejem Miłobędzkim [+ZDJĘCIA] Tematem warsztatów, zorganizowanych w Gdańsku przez redakcję „A-m” w ramach naszej tegorocznej inicjatywy Innowacje w architekturze, było poszukiwanie nowatorskich modeli zamieszkiwania. Pod okiem architekta Macieja Miłobędzkiego powstało 28 projektów uniwersalnych domów odpowiadających na wyzwania współczesności.
Innowacje w architekturze TOP 10 – prezentacja finalistów i otwarte obrady jury Zapraszamy na otwartą dla publiczności prezentację finałowych projektów i realizacji w konkursie Innowacje w architekturze. Już 27 października ich autorzy będą musieli udowodnić, że to one zasługują na miano najbardziej innowacyjnych w Polsce, a następnie zmierzą się ze szczegółowymi pytaniami jurorów. Wstęp wolny!
Gala Innowacji z Caroline Bos, współzałożycielką UNStudio 16 listopada podczas uroczystej Gali Innowacji poznamy laureatów w konkursie na najbardziej Innowacyjne Projekty / Realizacje i najbardziej Innowacyjne Pracownie w Polsce. Wieczór rozpocznie wykład holenderskiej architektki Caroline Bos z UNStudio.
Nowa prefabrykacja - rusza nabór na warsztaty ze Zbigniewem Maćkowem Z architektem Zbigniewem Maćkowem poszukamy innowacyjnych sposobów na wykorzystanie w pełni prefabrykowanych modułów mieszkalnych. Ćwiczenia dotyczyć będą możliwości budowania z ich pomocą nowych struktur miejskich, typologii zamieszkiwania i kształtowania przestrzeni.
Maciej Miłobędzki zaprasza na warsztaty w Gdańsku Już 4 października w Gdańsku wspólnie z architektem Maciejem Miłobędzkim poszukamy innowacyjnych modeli budowania, zamieszkiwania i życia w architekturze. Wynikiem warsztatów nie mają być skończone projekty domów, raczej prezentacja zróżnicowanych, innowacyjnych postaw projektowych, dystansujących się od nadmiaru cywilizacyjnego i technologicznego balastu.
Odzyskajmy nasze domy, czyli o czym będą warsztaty z Maciejem Miłobędzkim Celem warsztatów będzie poszukiwanie alternatywnych metod działania, zrywających z egocentrycznymi i ekscentrycznymi wizjami architektów - gwiazdorów, popartymi „powalającą na wszystko” techniką, refleksja zmierzająca do odnalezienia innowacyjnych modeli budowania i życia w architekturze i z architekturą.
SPONSORZY GŁÓWNI
PARTNER TECHNOLOGICZNY