Uczyć się od Danii - przedszkole w standardzie budynku aktywnego

Zaprojektowane przez pracownię CCO Architects A/S przedszkole „Słoneczny dom” zostało zrealizowane zgodnie z koncepcją Domu Aktywnego. Według jej założeń budynek powinien być nie tylko energooszczędny, lecz także przyjazny dla środowiska i użytkowników. Realizacja może być dobrym przykładem dla inwestycji, które powstają w Polsce.

Energooszczędne przedszkole „Słoneczny dom” w Danii
Fot. Velux
Przedszkole modułowe w Krakowie W jednym z najnowszych projektów Franta Group proste formy i czytelny plan mają stać się tłem dla wyobraźni dzieci. Budynek uzyskał nominację do nagrody Architektury Roku Województwa Śląskiego 2017 w kategorii "Dzieło eksportowe".
Nowe przedszkole w Wilanowie Na warszawskim Wilanowie ukończono realizację publicznego przedszkola według projektu pracowni Tremend.
ARCHI-PRZYGODY na starcie W 53 polskich przedszkolach wkrótce ruszy realizowany przez Narodowe Centrum Kultury program edukacji architektonicznej ARCHI-PRZYGODY. Właśnie odbyły się szkolenia dla studentów i absolwentów architektury oraz nauczycieli przedszkolnych, którzy poprowadzą zajęcia z dziećmi.
Przedszkole w Valdaora di Sotto Przedszkole we włoskim miasteczku Valdaora di Sotto to połączenie nowoczesnej formy z lokalnymi materiałami i tradycjami budowlanymi. Budynek powstał według projektu wiedeńskiej pracowni feld72.
Rozbudowa przedszkola w Paniówkach Wykorzystując różnicę poziomów pomiędzy istniejącą i nowo projektowaną częścią budynku, architekci zaproponowali połączenie przestrzeni tarasu, ogrodu oraz dachu w jedną, wspólną strefę zabaw i rekreacji na świeżym powietrzu. O realizacji pisze Hanna Szukalska.
Przedszkole w Ćwiklicach na Śląsku Ponadstuletni budynek publicznego przedszkola nr 10 w Ćwiklicach koło Pszczyny zyskał nowy wyraz. Projektanci z katowickiej pracowni Amaya Architekci powiększyli obiekt o nowe skrzydło, którego elewację wykonano częściowo z gontu modrzewiowego malowanego na żywe kolory.
SPONSORZY GŁÓWNI
PARTNER TECHNOLOGICZNY