Zaprojektuj Muzeum Architektury i Designu w Krakowie - warsztaty z Fernando Menisem

Rusza nabór na warsztaty studenckie poświęcone adaptacji hotelu Cracovia na Muzeum Architektury i Designu, które poprowadzi światowej sławy hiszpański architekt Fernando Menis. Dwadzieścia najciekawszych projektów zostanie zaprezentowanych na wystawie w ramach krakowskiej Nocy Muzeów.

Były Hotel Cracovia w Krakowie
Fot. Bartosz Cygan, dzięki uprzejmości Muzeum Narodowego w Krakowie
Proste projektowanie - konkurs dla studentów architektury Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt modernizacji wejściowej części budynku przy użyciu programu ARCHICAD. Termin nadsyłania prac upływa 16 listopada 2017 roku.
Nowy model domu - rusza nabór na warsztaty studenckie z Maciejem Miłobędzkim Rusza nabór na kolejne warsztaty studenckie organizowane przez miesięcznik "Architektura-murator" w ramach wydarzenia Innowacje w Architekturze. 4 października w Gdańsku wspólnie z architektem Maciejem Miłobędzkim poszukamy innowacyjnych modeli budowania, zamieszkiwania i życia w architekturze.
Znamy finalistów konkursu Innowacje w Architekturze! Pawilon z powietrza, pływający falochron i kładka nad studnią kamienicy – to tylko kilka spośród 10-ciu Projektów i Realizacji zakwalifikowanych do finału konkursu Innowacje w Architekturze. Oprócz nich poznaliśmy 10 najbardziej innowacyjnych polskich Pracowni. Wyboru finalistów dokonał Komitet Innowacyjności, w którego skład wchodzą przedstawiciele 25 polskich uczelni architektonicznych.
ARCHICAD - nowa odsłona programu dla architektów. Pobierz wersję testową Najnowsza wersja programu ARCHICAD została ulepszona pod wieloma względami. Oprócz narzędzi służących projektowaniu schodów i tworzeniu realistycznych renderingów, posiada funkcję wykrywania kolizji, dotychczas dostępną jedynie w kosztownych wyspecjalizowanych aplikacjach.
Jerzy Łątka jednym z 10 młodych Innowatorów według MIT Technology Review Magazyn MIT Technology Review opublikował listę 10 polskich Innowatorów poniżej 35 roku życia. Wśród nich znalazł się Jerzy Łątka, który bada możliwości zastosowania papieru i jego pochodnych w architekturze.
Muzeum Architektury w hotelu Cracovia – relacja z warsztatów Studenci z 13 polskich uczelni wzięli udział w warsztatach poświęconych dawnemu hotelowi Cracovia. Zorganizowała je redakcja „A-m” w ramach naszej tegorocznej inicjatywy Innowacje w architekturze 2017. Pod okiem hiszpańskiego architekta Fernando Menisa powstało 78 projektów przystosowania budynku do funkcji muzeum dizajnu i architektury – pisze Agnieszka Skolimowska. W numerze także prezentacja 20 najciekawszych projektów wytypowanych przez prowadzących warsztaty i redaktor naczelną „A-m” na wystawę powarsztatową, którą można było oglądać w dawnym hotelu Cracovia oraz fotorelacja Bartka Barczyka.
SPONSORZY GŁÓWNI
PARTNER TECHNOLOGICZNY