Architektura MuratorKonkursyBiblioteka w miejskiej luce. Konkurs

Biblioteka w miejskiej luce. Konkurs

Tematem otwartego dla młodych architektów ideowego konkursu jest zaprojektowanie biblioteki w ulicznej luce. Podsumuje go prezentacja projektów i wystawa, które będą częścią 12. Międzynarodowego Spotkania Młodych Architektów w tureckiej Antalyi.

Biblioteka w miejskiej luce. Konkurs
Centrum Kulturalno-Biblioteczne Fama we Wrocławiu Monolityczną bryłę budynku architekci ożywili kilkoma wcięciami i taflami szkła według reguł modernistycznej kompozycji. Przeszklenia precyzyjnie kadrują najciekawsze widoki otoczenia – kościół, strome czapy domów, zieleń – pisze Tomasz Głowacki.
Gminna biblioteka w Czarnym Borze Budynek stanął w centrum wsi, rozciągającej się malowniczo wzdłuż potoku Lesk. Jest bezpretensjonalną, nowoczesną interwencją w krajobraz miejscowości. Zaprojektowany tak, by integrować ludzi i otoczenie – pisze Tomasz Głowacki.
Rozbudowa biblioteki w Mielcu Rozstrzygnięto konkurs na rozbudowę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. Budynek zmieni się całkowicie, począwszy od bryły, przez zagospodarowanie terenu, na sposobie użytkowania kończąc. Za projekt odpowiada Autorska Pracownia Architektury Konrad Loesch.
Biblioteka na Koszykowej w Warszawie Przekrywając dziedzińce między zabytkowym gmachem z początku XX wieku a skrzydłem wybudowanym w latach 70. architekci wykreowali atmosferę eklektycznego miasta, przywracając temu miejscu utracony genius loci – pisze Krzysztof Mycielski.
Biblioteka publiczna w Szynwałdzie Budynek usytuowano na tarasowym zboczu. Choć skromny, został zaprojektowany z finezją. Centralne przełamanie, widoczne w bryle i dwuspadowym dachu, akcentuje plac i przeszkloną strefę wejściową – pisze Tomasz Głowacki.
Biblioteka w Dąbrowie Górniczej Biblioteka w Strzemieszycach w Dąbrowie Górniczej zostanie wzbogacona o nowe funkcje. Projekt rozbudowy przygotowali Aleksandra Karkoszka, Anna Łosiowska, Agnieszka Wołczyk i Oskar Firek z biura Pro-Arch.