Architektura MuratorKonkursyRewitalizacja architektury przemysłowej opuszczonego miasta Detroit: Reanimate the Ruins

Rewitalizacja architektury przemysłowej opuszczonego miasta Detroit: Reanimate the Ruins

Ogłoszono konkurs architektoniczny na rewitalizację ruin przemysłowej architektury Detroit. Przedmiotem otwartego dla projektantów i studentów z całego świata konkursu są ruiny fabryki samochodów Packard Motor Plant

Rewitalizacja architektury przemysłowej Detroit
Rewitalizacja miasta widma. Konkurs architektoniczny Urząd Miasta Lipawa we współpracy z łotewską firmą Homemade Dessert zapraszają do udziału w międzynarodowym konkursie architektonicznym na koncepcję rewitalizacji jednego z miast-widm, w których za czasów ZSRR stacjonowały radzieckie jednostki wojskowe
Nowoczesna architektura. Detroit. Przystanek autobusowy za 20 milionów dolarów W lipcu 2013 roku Detroit ogłosiło bankructwo. Choć Detroit od kilkudziesięciu lat traciło mieszkańców, w mieście realizowano nowe inwestycje; jedną z nich jest wielofunkcyjny dworzec autobusowy Rosa Parks Transit Center zaprojektowany przez biuro Parsons Brinckerhoff . Nowoczesna architektura dworca miała symbolizować zmianę na lepsze
Kolejne centrum kreatywności na warszawskiej Pradze: rozstrzygnięcie konkursu Władze m.st. Warszawy rozstrzygnęły konkurs na projekt wielofunkcyjnego obiektu dla rzemieślników, artystów i przedsiębiorców pod nazwą Centrum Kreatywności Nowa Praga. Zwyciężyła pracownia architektoniczna TREKTURA.
Rewitalizacja po baskijsku. Rozmowa z Alfonso Martinez Cearrą Jak sprawić, by ludzie poczuli się właścicielami miejskiej przestrzeni? Co decyduje o sukcesie miasta na globalnej arenie? Rozmawiamy z dyrektorem generalnym stowarzyszenia Bilbao Metropoli-30, które odegrało kluczową rolę w procesie transformacji stolicy Kraju Basków.
Manifesta 12. Architekci-kuratorzy w Palermo Tegoroczne biennale sztuki współczesnej Manifesta 12 będzie miało nietypowy charakter, po raz pierwszy przygotowuje je bowiem biuro architektoniczne, w dodatku jedno z bardziej znanych na świecie - holenderska OMA.
Fabryka Pełna Życia – nowe centrum Dąbrowy Górniczej Na 4-hektarowym terenie dawnej fabryki obrabiarek w Dąbrowie Górniczej planowane jest nowe centrum miasta. Aby pokazać mieszkańcom potencjał tej przestrzeni, organizowane są tam obecnie różnego rodzaju wydarzenia i dyskusje. Wkrótce rozpisany zostanie także konkurs architektoniczny na nowe zagospodarowanie całego obszaru.
Luneta Warszawska - rewitalizacja fortu w Krakowie Charakterystyczne wnętrza dziewiętnastowiecznego fortu, najstarszego elementu austriackiej Twierdzy Kraków, zostały przez pracownię URBA Architects zaadaptowane na potrzeby hostelu.
Otwarta Ząbkowska – pomysł na uspokojenie ruchu samochodowego i integrację mieszkańców Zamykanie ulic i ograniczanie ruchu samochodowego budzi w Polsce ogromne kontrowersje. Warszawscy społecznicy znaleźli patent na stopniowe przyzwyczajanie mieszkańców do przyszłych zmian.