Architektura MuratorKonkursyWyniki konkursu na modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku

Wyniki konkursu na modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku

Pierwszą nagrodę otrzymało krakowskie biuro F-11, a drugą PPA Podczaszy Pracownia Architektury. Głównym celem zmian jest poprawienie funkcjonalności biblioteki.

Wyniki konkursu na modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku
Pierwszą nagrodę otrzymało krakowskie biuro F-11
Fot.: materiały prasowe
Nowa biblioteka w Starym Sączu Willa, która została wzniesiona na początku XX wieku dla miejscowego adwokata Edwarda Seuchtera, została rozbudowana na potrzeby obszernego programu funkcjonalnego biblioteki. Po remoncie zabytek prezentuje architekturę współczesną, gościnną i otwartą na otoczenie – pisze Dawid Hajok.
Biblioteka publiczna w Iławie Dom Weterana w Iławie zostanie zaadaptowany na bibliotekę według zwycięskiej pracy Restudio Architektury.
Architektoniczna utopia? Biblioteka i Akademia Sztuk Performatywnych w Aalst W historycznym centrum belgijskiego Aalst stanął gmach łączący przeciwieństwa: zabytkowy obiekt z nowym skrzydłem o uproszczonej formie, a przy tym przestrzeń wymagającej ciszy i skupienia biblioteki z wymagającą wyjątkowej ekspresji szkołą performance’u. Za kanwę projektu posłużyła architektom „Utopia” Tomasza Morusa.
Pierwsza biblioteka w powojennym Szczecinie Rozstrzygnięto konkurs na projekt biblioteki publicznej na szczecińskim Prawobrzeżu. Jeśli powstanie, będzie pierwszym obiektem o takiej funkcji wybudowanym w mieście po II wojnie światowej.
Recykling w architekturze - elewacja biblioteki z pudełek po lodach Zaprojektowany przez pracownię SHAU obiekt to pierwsza ze stu mikrobibliotek, które mają powstać w najbliższych latach w Indonezji. Budynek ma wymiar społeczny i ekologiczny - jego elewację wykonano z 2000 pudełek po lodach.
Centrum Kulturalno-Biblioteczne Fama we Wrocławiu Monolityczną bryłę budynku architekci ożywili kilkoma wcięciami i taflami szkła według reguł modernistycznej kompozycji. Przeszklenia precyzyjnie kadrują najciekawsze widoki otoczenia – kościół, strome czapy domów, zieleń – pisze Tomasz Głowacki.