Architektura MuratorKrytykaJuż czas na zmianę warty?

Już czas na zmianę warty?

Pięć lat to w architektonicznej rzeczywistości okres szczególnie długi. Nie tylko dlatego, że pojawiają się zupełnie nowe trendy i zjawiska, ale też z uwagi na fakt, że uczelniane mury opuszcza kolejne pokolenie architektów, zwykle negujące zastany porządek i obowiązujące reguły gry. Tegoroczne konfrontacje Młodzi do Łodzi zdają się doskonale ilustrować tę tezę – pisze Tomasz Żylski.

Już czas na zmianę warty?
W czwartych konfrontacjach Młodzi do Łodzi 2018 wzięło udział prawie stu uczestników z całej Polski; Fot. Marcin Czechowicz
Nazwa wydarzenia:Czwarte ogólnopolskie konfrontacje młodych architektów – Młodzi do Łodzi 2018
Miejsce:Łódź, ul. Tymienieckiego 22G, 18-19 maja 2018
Program merytoryczny:architekci: Monika Arczyńska, Aleksandra Czupkiewicz, Małgorzata Dembowska, Artur Filip, Jerzy Łątka, Rafał Pieszko, Karolina Tunajek, Beata Tylec-Skórka wraz z redakcją „Architektury- -murator”
Panele dyskusyjne: Arch(i)migranci:Monika Arczyńska (prowadzenie), Cristina Rodríguez Álvarez, Mateusz Mastalski, Mikołaj Szubert-Tecl
Lokalność:Małgorzata Dembowska (prowadzenie), Jacek Grunt-Mejer, Paweł Jaworski, Leszek Wiśniewski
Architektura plus:Rafał Pieszko (prowadzenie), Dobrochna Borsa, Kamila Cieśla, Krzysztof Syruć, Bartek Zieliński
Kobieta:Aleksandra Czupkiewicz (prowadzenie), Małgorzata Borys, Agnieszka Chrzanowska
Narzędzia i modele pracy:Jerzy Łątka (prowadzenie), Wojciech Gawinowski, Michał Krzyżowski, Kacper Radziszewski
Komunikacja:Karolina Tunajek (prowadzenie), Radosław Gajda, Maciej Kowalczyk, Natalia Szcześniak
Uczenie (się) zawodu:Artur Filip (prowadzenie), Tomasz Fudala, Michał Kempiński, Monika Komorowska
Strona www:www.mlodzidolodzi.pl
Drewno w architekturze. Konkurs Wydział Architektury Politechniki Białostockiej czeka na najlepsze magisterskie prace dyplomowe dotyczące drewnianej architektury.
Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków? O życiu pozaarchitektonicznym opowiadali uczestnicy przedostatniego spotkania z cyklu Młoda Architektura – Jędrzej Lewandowski i Maciej Siuda
Stacja Młoda Architektura. Warszawa Powiśle 10 lipca Cykl wakacyjnych spotkań z młodymi polskimi architektami organizowany przez miesięcznik "Architektura-murator". Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, począwszy od środy 26 czerwca, do końca września w klubokawiarni Warszawa Powiśle. Start: godz. 19.00. Najbliższe spotkanie już w tym tygodniu!
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Igor Kaźmierczak ze studia s3ns, Wzorro, oraz Robert Czajka
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru będą: BudCud, Wzorowo i Kuba Sowiński. Spotkajmy się 24 marca!
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Zobacz wideo! Najbliższe spotkanie 17 lutego!