Architektura MuratorKrytykaSzukając nowego modelu domu

Szukając nowego modelu domu

Tematem warsztatów, zorganizowanych w Gdańsku na początku października przez redakcję „A-m” w ramach naszej tegorocznej inicjatywy INNOWACJE W ARCHITEKTURZE, było poszukiwanie nowatorskich modeli zamieszkiwania i życia w architekturze. Pod okiem architekta Macieja Miłobędzkiego z pracowni JEMS Architekci powstało 28 projektów uniwersalnych domów odpowiadających na wyzwania współczesności – relacja Agnieszki Skolimowskiej.

Szukając nowego modelu domu
Dziedziniec Heweliusza na Politechnice Gdańskiej podczas warsztatów studenckich prowadzonych przez Macieja Miłobędzkiego z pracowni JEMS Architekci; Fot. Bartek Barczyk
Innowacje w Architekturze – warsztaty w Gdańsku
Organizator:miesięcznik „Architektura-murator”
Współorganizator:Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej
Partner:Röben, Ruukki
Partner technologiczny:WSC GRAPHISOFT CENTER
Temat:Nowy model domu
Prowadzący:Maciej Miłobędzki
Współprowadzący:Ksenia Piątkowska (Politechnika Gdańska), Grzegorz Pęczek (Sopocka Szkoła Wyższa)
Idea warsztatów:Ewa P. Porębska
Koordynator:Anna Żmijewska
Termin i miejsce:4 października 2017, Politechnika Gdańska, dziedziniec Heweliusza, ul. Narutowicza 11/12
Aktualne informacje o wydarzeniu:www.innowacjewarchitekturze.pl
Podsumowanie konkursu "Innowacje w Architekturze". FOTORELACJA Przedstawiamy galerię zdjęć z gali rozdania nagród "Innowacje w Architekturze", będącej zwieńczeniem inicjatywy organizowanej przez "Architekturę-murator".
Relacja z okrągłego stołu w Ambasadzie Królestwa Niderlandów Podczas dyskusji, która odbyła się w ramach wydarzenia "Innowacje w Architekturze", zebrani architekci z Polski i Holandii oraz przedstawiciele władz Warszawy próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak rozwiązania z innowacyjnych projektów powstałych za granicą można przeszczepić na polski grunt.
"Innowacje w Architekturze" - znamy laureatów! Podczas dzisiejszej gali, będącej zwieńczeniem inicjatywy "Architektury-murator", nagrodzono najbardziej innowacyjny projekt roku oraz wyróżniono trzy innowacyjne pracownie.
Już dziś wieczorem gala konkursu "Innowacje w Architekturze" Niebawem poznamy laureatów nagród jury na najbardziej innowacyjną pracownię oraz projekt. Uroczystość uświetni wykład holenderskiej architektki Caroline Bos. Liczba gości jest ograniczona, ale zapraszamy na livestream w trakcie wydarzenia.
Konkurs "Innowacje w architekturze" – wyniki plebiscytu internautów Łącznie w obu kategoriach złożono ponad 11000 głosów. Po trwającym tydzień głosowaniu, internauci za najbardziej innowacyjną pracownię uznali A+House.
Rozwiązania Velux do nowoczesnego budownictwa termooszczędnego. PREZENTACJA Przedstawiona w Gdańsku prezentacja firmy Velux autorstwa Moniki Kupskiej-Kupis. Przedstawienie koncepcji aktywnego domu jako możliwości stworzenia bardziej komfortowych zdrowszych warunków mieszkalnych.