Architektura MuratorKrytykaW stronę innowacyjnej prefabrykacji – relacja z warsztatów

W stronę innowacyjnej prefabrykacji – relacja z warsztatów

Tematem ostatnich warsztatów studenckich, które odbyły się w ramach naszej tegorocznej inicjatywy Innowacje w architekturze było opracowanie różnych, typologii zamieszkiwania w oparciu o prefabrykację i modułowość. Udział w zajęciach prowadzonych przez Zbigniewa Maćkowa z pewnością stanowił dla uczestników bezcenną lekcję pracy zespołowej i kreatywnego myślenia, jednak tym razem na autorów najlepszych projektów czekała dodatkowa premia – zaproszenie na specjalne spotkanie z Caroline Bos z UNStudio. Publikujemy relację z warsztatów w Warszawie i prace wytypowane przez prowadzących.

W stronę innowacyjnej prefabrykacji – relacja z warsztatów
Uczestniczki warsztatów; Fot. Marcin Czechowicz
Nazwa wydarzenia:Innowacje w Architekturze – warsztaty w Warszawie
Organizator:„Architektura-murator”
Współorganizator:Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Partner warsztatów:Velux
Partner technologiczny:WSC Graphisoft Center
Temat:Nowa prefabrykacja
Prowadzący:Zbigniew Maćków
Współprowadzący:Karolina Ostrowska- -Wawryniuk (Politechnika Warszawska)
Idea warsztatów:Ewa P. Porębska
Koordynator:Tomasz Żylski
Termin i miejsce:27 października 2017, nowy budynek ASP, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39
Aktualne informacje o wydarzeniu:www.innowacjewarchitekturze.pl
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Podsumowanie konkursu "Innowacje w Architekturze". FOTORELACJA Przedstawiamy galerię zdjęć z gali rozdania nagród "Innowacje w Architekturze", będącej zwieńczeniem inicjatywy organizowanej przez "Architekturę-murator".
Relacja z okrągłego stołu w Ambasadzie Królestwa Niderlandów Podczas dyskusji, która odbyła się w ramach wydarzenia "Innowacje w Architekturze", zebrani architekci z Polski i Holandii oraz przedstawiciele władz Warszawy próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak rozwiązania z innowacyjnych projektów powstałych za granicą można przeszczepić na polski grunt.
"Innowacje w Architekturze" - znamy laureatów! Podczas dzisiejszej gali, będącej zwieńczeniem inicjatywy "Architektury-murator", nagrodzono najbardziej innowacyjny projekt roku oraz wyróżniono trzy innowacyjne pracownie.
Już dziś wieczorem gala konkursu "Innowacje w Architekturze" Niebawem poznamy laureatów nagród jury na najbardziej innowacyjną pracownię oraz projekt. Uroczystość uświetni wykład holenderskiej architektki Caroline Bos. Liczba gości jest ograniczona, ale zapraszamy na livestream w trakcie wydarzenia.
Konkurs "Innowacje w architekturze" – wyniki plebiscytu internautów Łącznie w obu kategoriach złożono ponad 11000 głosów. Po trwającym tydzień głosowaniu, internauci za najbardziej innowacyjną pracownię uznali A+House.