Architektura MuratorKrytyka"ŻOL. Ilustrowany Atlas Żoliborza". Nowa publikacja Centrum Architektury

"ŻOL. Ilustrowany Atlas Żoliborza". Nowa publikacja Centrum Architektury

"ŻOL. Ilustrowany atlas architektury Żoliborza to druga po SAS-ie z serii książek poświęconych nowoczesnej architekturze Warszawy przygotowana przez Centrum Architektury. W ramach promocji odbędzie się wieczór autorski oraz architektoniczny spacer po Żoliborzu  

Nowoczesna architektura Żoliborza, ilustrowany atlas Centrum Architektury
 "ŻOL. Ilustrowany atlas architektury Żoliborza", nowa publikacja Centrum Architektury
OCH. Ilustrowany atlas architektury Ochoty – premiera książki i wykład profesor Marty Leśniakowskiej Kolejna warszawska dzielnica doczekała się swojego monograficznego opracowania z cyklu ilustrowanych atlasów wydawanych przez Centrum Architektury. Premiera książki zbiega się z setną rocznicą przyłączenia Ochoty do Warszawy.
Festiwal Budynków Festiwal Budynków to nowe cykliczne wydarzenie poświęcone najciekawszym przykładom architektury XX-wiecznej w Warszawie. Jako pierwszy zaprezentowany zostanie gmach dawnego Domu Partii. Organizatorem jest Centrum Architektury.
MOK. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa Nakładem Centrum Architektury ukazała się trzecia pozycja z serii ilustrowanych atlasów architektury Warszawy - MOK, poświęcony północnej części Mokotowa. Premiera już 17 września.
Nieznane życie Pałacu - fotografie Jacek Foty Książka PKiN autorstwa Jacka Foty stwarza niepowtarzalną okazja do wglądu w nieznane, intymne życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce – Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Kompleks gmachu. Architektura władzy Centrum Architektury przygotowało pierwsze polskie wydanie bestsellerowej książki Deyana Sudjica o architekturze, władzy i ambicji – The Edifice Complex. The Architecture of Power. Premiera odbędzie 8 lipca w Muzeum Narodowym w Warszawie.
"Śmierć i życie wielkich miast Ameryki". Premiera polskiego wydania książki Jane Jacobs Centrum Architektury opracowało pierwsze polskie wydanie książki Jane Jacobs "Śmierć i życie wielkich miast Ameryki" - jednego z najważniejszych tekstów o architekturze i mieście XX wieku. Książka była pierwszą głośną salwą w wojnie z modernistyczną urbanistyką, z dominacją blokowisk i centrów handlowych, parkingów i tras szybkiego ruchu. To żarliwa polemika z ideami Le Corbusiera czy koncepcją miasta ogrodu, z wszechwładnymi urzędnikami i wielkimi deweloperami. Premierowe spotkania odbędą się Warszawie i Krakowie.