Architektura MuratorMłodzi do Łodzi 2018AktualnościZłota 44. Na wysokości zadania [WIDEO]

Złota 44. Na wysokości zadania [WIDEO]

Jak zaprojektować wieżowiec, gdzie konieczna jest praca nad 6 piętrami równocześnie, a każde z 287 mieszkań na 52 kondygnacjach jest zupełnie inne? Architektom warszawskiego Żagla udało się to za pomocą narzędzi Vectorworks.

vectorworks
Wieżowiec Złota 44 - widok z ul. Emilii Plater / © Mike Mareen — stock.adobe.com  
Czas bulwarów. Nowy salon Warszawy [WIDEO] Czy wiedzieliście, że w razie powodzi obiekty kubaturowe na warszawskich bulwarach będą unosić się na wodzie? Zespół projektowy, stworzony przez Artchitecture oraz RS Architektura Krajobrazu zaprojektował wyjątkową przestrzeń publiczną, przywracającą ścisłą i czytelną relację pomiędzy miastem a przepływającą przez nie rzeką.
ISOVER Floor Matrix – poradnik dla projektantów do pobrania na iPady! ISOVER udostępnił poradnik Floor Matrix, pomocny w projektowaniu rozwiązań izolacyjnych zapewniających odpowiednią ochronę akustyczną. Publikację w postaci bezpłatnej aplikacji na iPady można pobrać ze sklepu App Store.
Masdar Headquarters Pierwszy na świecie budynek o dodatnim bilansie energetycznym, czyli wytwarzającym więcej energii niż jej zużywającym, został zaprojektowany przy wykorzystaniu oprogramowania Autodesk, zgodnie z koncepcją BIM