Architektura MuratorProjektyDom w Małopolsce projektu Easst.com

Dom w Małopolsce projektu Easst.com

Poznańska pracownia architektoniczna Easst.com zaprojektowała Dom w lesie dla czteroosobowej rodziny

Dom jednorodzinny w Poznaniu, Easst.com
Dom jednorodzinny w Poznaniu projektu Easst.com
InnovaConcrete - zabytek z betonu Modernizacja betonowej architektury, jak pokazuje wiele polskich przykładów z ostatnich lat, nie jest sprawą prostą. Niekiedy kończy się rozbiórką. Celem ruszającego właśnie międzynarodowego projektu InnovaConcrete (Innovative Materials and Techniques for the Conservation of 20th Century Concrete-based Cultural Heritage) jest zbadanie możliwości ochrony betonowych konstrukcji. Jego polskim partnerem został Uniwersytet Łódzki.
MEWA To ręcznie wykonywane kafle betonowe projektu architekta Adama Ankiewicza z pracowni Warssawa. Powstają z mikrokruszywa z piasków kwarcowych, a następnie poddawane są specjalnemu procesowi technologicznemu, który pozwala na zminimalizowanie porowatości kompozytu. Bazę spoiwa stanowi biały cement portlandzki. Kafle dostępne są w różnej kolorystyce, są wytrzymałe, mają niską nasiąkliwość, a także są odporne na działanie warunków atmosferycznych i promieni UV.
Najlepsze polskie budynki z betonu Rozstrzygnięto XX edycję konkursu „Polski Cement w Architekturze”, honorującego twórcze wykorzystanie technologii betonowej w budownictwie. Za najlepszy obiekt uznano Arkę Roberta Koniecznego w Brennej.
CKK Jordanki z nagrodą WAN Concrete in Architecture Award 2016 Centrum Kulturalno-Kogresowe Jordanki projektu Fernando Menis Arquitectos otrzymało pierwszą nagrodę ex aequo w konkursie Concrete in Architecture Award, organizowanym przez portal World Architecture News.
Nagroda Polski Cement w Architekturze Dwie równorzędne nagrody w XIX edycji konkursu „Polski Cement w Architekturze” otrzymały pracownie Biuro Projektów Lewicki Łatak za Tunel Aerodynamiczny Flyspot oraz Konior Studio za siedzibę NOSPR w Katowicach.
Betonowy relief - rozbudowa Muzeum Sprengla w Hanowerze Za ciężką, betonową elewacją o zdyscyplinowanych podziałach, kryją się "tańczące", doświetlone z góry pomieszczenia ekspozycyjne. Za projekt odpowiada szwajcarska pracownia Meili Peter Architekten.