Architektura MuratorProjektyProjekt „Króliczok”

Projekt „Króliczok”

Absolwentka Politechniki Śląskiej opracowała projekt nowego zagospodarowania jednego z katowickich "króliczoków".  Praca znalazła się w finale konkursu PRAKTYKA 2016, organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.

Projekt "Króliczok"
Tagi:
Dom nad Ruczajem - nowy projekt Jakuba Szczęsnego Znany z projektów architektury eksperymentalnej Jakub Szczęsny tym razem stawia na modne formy znane z modernistycznych willi. Jego najnowsza realizacja luksusową rezydencją będzie jednak tylko z nazwy. W rzeczywistości projekt ma zwrócić uwagę na sytuację Rawy w Katowicach.
Centrum scenografii w Katowicach Ekspozycję zaaranżowano na kształt zaplecza scenicznego. Wystawa przedstawia historię rozwoju teatru oraz relacje między widzem a aktorem rozpatrywane w kontekście kulturowych przeobrażeń sztuki i architektury – pisze Justyna Wojtas-Swoszowska.
W duchu Nikiszowca - pracownia 22Architekci projektuje nowe osiedle w Katowicach Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie zabudowy mieszkaniowej przy ulicy Górniczego Dorobku w Katowicach, zorganizowany przez BGK Nieruchomości S.A. Zwycięski projekt pracowni 22Architekci zostanie zrealizowany w ramach rządowego programu Mieszkanie+
Muzeum Izba Pamięci KWK Wujek w Katowicach Na zlecenie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności Pracownia Projektowa Koziarski wykonała koncepcję przebudowy Izby Pamięci KWK Wujek.
Tężnia solankowa w Katowicach W Parku Zadole w katowickiej dzielnicy Ligota powstanie jedna z największych w regionie tężni solankowych. Projekt opracowało biuro Modulor Architekci.
Biurowiec Silesia Star w Katowicach Budynek stanął w sąsiedztwie wybitnych gmachów publicznych zrealizowanych w ciągu ostatnich lat. Powstał obiekt skromny, ale zaprojektowany z dbałością o architektoniczną jakość i liczne powiązania z otaczającymi przestrzeniami – pisze Hanna Szukalska.