Architektura MuratorProjektyRozbudowa Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Utrechcie

Rozbudowa Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Utrechcie

Pracownia Schmidt Hammer Lassen Architects, wchodząca w skład konsorcjum SPARK, zaprojektuje nowy budynek  Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Utrechcie. Obiekt zaoferuje przestrzeń dla 6,5 tysiąca studentów, pracowników i odwiedzających, pomieści też siedem instytutów.

Schmidt Hammer Lassen Architects_Utrecht University College_street view (Copy)
Tagi:
Dom szyty na miarę - Casa Kwantes pod Rotterdamem Casa Kwantes to budynek, w którym pracownia MVRDV w charakterystyczny dla siebie sposób bawi się formą. To co od strony ulicy sprawia wrażenie prostopadłościennej kostki, od strony ogrodu miękko faluje, by stworzyć przestrzeń dla serca ogrodu i całego założenia - starego drzewa oliwnego.
Parkuj i jedź po holendersku W holenderskim mieście Zutphen powstał obiekt typu parkuj i jedź. Jego autorzy, pracownia MoederscheimMoonen Architects stworzyli nowoczesny obiekt, który odwołuje się do przemysłowej przeszłości okolicy.
Utrecht Centraal - największy dworzec kolejowy Holandii Po sześciu latach budowy otwarto największy dworzec kolejowy Holandii. To już trzecia po Rotterdamie i Hadze stacja rozbudowana według projektu pracowni Benthem Crouwel Architects.
Nowa siedziba pracowni MVRDV Pracownia MVRDV zaprojektowała swoją nową siedzibę w Rotterdamie. Na zrewitalizowanej przestrzeni o powierzchni 2400 m2 powstało 150 stanowisk pracy.
Post Super Dutch. Nowa architektura Holandii w filmie Post Super Dutch. Nowa architektura i jej wyzwania to program filmów poświęconych współczesnej architekturze holenderskiej, który już w czerwcu będzie można zobaczyć w czterech miastach w Polsce.
Schody do nieba przy dworcu Rotterdam Centraal Tymczasowa instalacja z rusztowań prowadzi na dach sąsiadującego z dworcem gmachu kina Kriterion. Obiekt powstał według projektu pracowni MVRDV.