Architektura MuratorProjektyRusza budowa nowej siedziby krakowskiego Teatru KTO

Rusza budowa nowej siedziby krakowskiego Teatru KTO

W dawnym budynku kina Wrzos na Podgórzu powstanie nowa siedziba Teatru KTO. Projekt adaptacji i rozbudowy obiektu opracowali artysta i scenograf Aleksander Janicki oraz architekt Mariusz Twardowski z pracowni MTWW.

Rusza budowa nowej siedziby krakowskiego Teatru KTO
Nowa siedziba Teatru KTO w Krakowie, proj. Aleksander Janicki, Mariusz Twardowski; il. Piotr Sternadel, Ela Merta
Nowa siedziba Teatru KTO Kraków, ul. Jana Zamoyskiego 50
Autorzyart. Aleksander Janicki (koncepcja); art. Aleksander Janicki, arch. Mariusz Twardowski (projekt architektoniczny)
Współpraca autorskaAgnieszka Żabicka, Barbara Leśniak, Maja Gralak
Zespół projektowyWojciech Wokan, Mariusz Pers, Krzysztof Grządziel
Architektura wnętrzMaja Gralak
InwestorTeatr KTO
Powierzchnia zabudowy600.0 m²
Powierzchnia użytkowa857.0 m²
Powierzchnia całkowita1070.0 m²
Kubatura5855.0 m³
Projekt (data)2017
Data realizacji (początek)2018
Data realizacji (koniec)2019
Nowe życie między estakadami – wyniki konkursu W dwuetapowym konkursie na zagospodarowanie przestrzeni wokół centralnego odcinka modernizowanej linii średnicowej w Krakowie zwyciężyła holenderska pracownia VenhoevenCS, ale do realizacji skierowane mogą być także pomysły zaproponowane przez innych uczestników.
Zespół mieszkaniowy Wood House w Krakowie Forma budynku inspirowana jest otaczającym działkę starodrzewem. Dzięki temu dom zyskał dynamiczną i ciekawą bryłę z podążającym za jej kształtem nowoczesnym dachem. Dyskretny szary kolor starego drewna pomaga wpasować się w tło – pisze Marcin Brataniec.
Teatr peregrynujący – Marta A. Urbańska Zaproponowana przez autorów sekwencja przestrzeni ułatwia działanie wyobraźni potencjalnego widza, swoją obecnością i treścią stosownie ożywia senną przestrzeń miejską i oddaje całe pole sztuce – o nowej siedzibie krakowskiego Teatru KTO pisze architekt Marta A. Urbańska.
Made in Małopolska – nowy biurowiec Karpiel Steindel Architektura Budynek Tree_House Office na krakowskim Borku Fałęckim to pierwszy biurowiec zrealizowany w ramach programu Made in Małopolska, promującego najlepsze inicjatywy, produkty i przedsięwzięcia w regionie. Za jego projekt odpowiada pracownia Karpiel Steindel Architektura.
Planeta Lem: międzynarodowy konkurs na centrum literackie w Krakowie Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z lokalnym SARP-em ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt Centrum Literatury i Języka – Planeta Lem. W jury pod przewodnictwem Piotra Lewickiego między innymi Marcin Brataniec, Zbigniew Maćków i Alberto Veiga.
Osiedle Spacerowa w Krakowie Biuro AMC – Andrzej M. Chołdzyński zwyciężyło w konkursie na kolejne osiedle w ramach programu Miesz-kanie Plus.