Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Textorial Park II w Łodzi

Zespół biurowy Textorial Park II w Łodzi

Rusza budowa kolejnego etapu Textorial Park na Księżym Młynie. Zgodnie z projektem Horizone Studio na terenie założenia powstaną też nowe punkty handlowo-usługowe oraz wysokiej jakości przestrzeń publiczna z elementami małej architektury, zielenią i placami zabaw

Zespół biurowy Textorial Park II w Łodzi
Zespół biurowy Textorial Park II w Łodzi, proj. Horizone Studio
Textorial Park II Łódź, ul. Tymienieckiego 28-30
AutorzyHorizone Studio – Darasz, Kisielewski, Strzeński
Architektura krajobrazuPracownia Projektowa Land Arch. Małgorzata Tujko
KonstrukcjaZKDB Zbigniew Kotynia Doradztwo Budowlane
InstalacjeCEGROUP
InwestorSt. Paul’s Developments Polska
Powierzchnia użytkowa26000.0 m²
Projekt2017-2018
Data realizacji (początek)2018
Data realizacji (koniec)2020
Biurowiec Ericpol w Łodzi Budynek stanął na terenie dawnego ogrodu pałacowego Karola Scheiblera, jednego z największych łódzkich przemysłowców. Założenie to architekci odtworzyli we współczesnej formie, projekt zieleni czyniąc istotnym elementem inwestycji – pisze Marcin Waloryszak.
Biurowiec Ericpol w Łodzi W budynku zrezygnowano z sufitów podwieszanych i tradycyjnej klimatyzacji, zaproponowano natomiast systemy stropów termoaktywnych TABS. Wypełnione schłodzoną wodą i zatopione w żelbetowej konstrukcji rury, oddają zimno do masy żelbetu, obniżając temperaturę pomieszczeń – o realizacji nowoczesnego biurowca w centrum Łodzi, powstającego na terenie objętym ochroną konserwatora zabytków, piszą architekci Bartłomiej Kisielewski i Robert Strzeński.
Projekt nowego biurowca Ericpol w Łodzi W centrum Łodzi, u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego powstaje nowy biurowiec Ericpol o powierzchni ok. 11,5 tys. metrów kwadratowych Projekt czterokondygnacyjnego biurowca przygotowało krakowskie biuro architektoniczne HORIZONE Studio Darasz Kisielewski Strzeński
KWK Promes i HORIZONE Studio. Wykłady w Chorwacji 3 maja na Wydziale Architektury Politechniki w Zagrzebiu oraz 4 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej w Splicie odbędą się prelekcje Roberta Koniecznego (KWK Promes) oraz Bartłomieja Kisielewskiego (HORIZONE Studio)