Architektura MuratorProjektyZespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej

Zespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej

Na zlecenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa Biuro Projektowe Małeccy opracowało koncepcję zespołu, w którym znajdą się m.in. mieszkania dwu- i trzypoziomowe.

Zespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej
Spółdzielnia ma już pozwolenie na budowę pierwszego z czterech obiektów.
Osiedle Żoliborz Artystyczny w Warszawie W nawiązaniu do żoliborskich tradycji kolejne kwartały osiedla powstały wokół centralnie usytuowanej agory z charakterystyczną dominantą na zakończeniu osi widokowej – pisze Hubert Trammer.
Zespół mieszkalny Habitat’67 kończy 50 lat Jeden z najsłynniejszych zespołów mieszkalnych świata – Habitat’67 zaprojektowany przez Moshe Safdiego obchodzi 50-lecie istnienia. Z tej okazji przypominamy jego historię oraz znaczenie, jakie odegrał dla późniejszej architektury.
Budynki mieszkalne Dune II w Mielnie Podczas realizacji zespołu architekci starali się w maksymalnym stopniu wykorzystać walory działki położonej niecałe 100 metrów od morza. Projektując Dune, zachowali większość drzew i pofalowaną wydmową rzeźbę terenu, planowane wycinki ograniczając do minimum – o budowie kompleksu i wyzwaniach wiążących się z jego usytuowaniem na podłożu charakteryzującym się silnymi przewarstwieniami gruntów nośnych i nienośnych oraz bardzo wysokim poziomem wód podziemnych – pisze Marek Sietnicki.
Starter 2 czyli mikroapartamenty we Wrocławiu Po sukcesie pierwszego Startera, w którym wszystkie mieszkania zostały sprzedane, wrocławska pracownia AP Szczepaniak zaprojektowała drugi budynek mieszkalny z mikroapartamentami. Powstanie 168 mieszkań, których wielkość waha się od 13 do 37 m2.
WWAA: projekt budynku mieszkalnego "Kamienica" w warszawskim Soho Factory W warszawskim Soho Factory powstanie kolejny budynek mieszkalny. Projekt, który powstał w pracowni WWAA, gra z typologią XIX-wiecznej praskiej kamienicy. Ze względu na kształt działki architekci umieścili funkcje dziedzińca w cofniętej i wykończonej cegłą elewacji budynku
Grupa 5 Architekci: projekt budynku mieszkalnego przy ulicy Lirowej w Warszawie Budynek mieszkalny wg projektu Grupa 5 Architekci powstanie wkrótce przy ulicy Lirowej w Warszawie. Bryła budynku w zabudowie bliźniaczej utrzymana będzie w duchu architektury modernistycznej