Architektura MuratorRealizacjeAkademik BaseCamp w Łodzi

Akademik BaseCamp w Łodzi

Projektanci stanęli przed niełatwym zadaniem dostosowania poprzemysłowego obiektu do wymagań współ-czesnego domu studenckiego, przy jednoczesnym wyeksponowaniu jego unikatowych walorów. Wymagało to zarówno sprawności warsztatowej, jak i pokory – pisze Błażej Ciarkowski.

Akademik BaseCamp w Łodzi
Dom studencki powstał w dawnej drukarni przy ulicy Rewolucji 1905 roku; Fot. Marcin Czechowicz
Przebudowa, rozbudowa oraz nadbudowa zespołu budynków Łódzkiej Drukarni Dziełowej na dom studencki BaseCampŁódź, ul. Rewolucji 1905 roku 45
AutorzyGrupa 5 Architekci, architekci Roman Dziedziejko, Michał Leszczyński, Krzysztof Mycielski, Rafał Zelent (architekt prowadzący), Rafał Grzelewski, Maciej Dudkiewicz (architekt prowadzący)
Współpraca autorskaarchitekci Agnieszka Wróblewska, Bartłomiej Skowronek, Joachim Surdy, Mariusz Wolski
Architektura wnętrzGrupa 5 Architekci, Studio Aisslinger
Architektura krajobrazutopoScape Justyna Dziedziejko
KonstrukcjaPKBI Pikus Adamski
Generalny wykonawcaMCKB
InwestorSafeharbor Triton
Powierzchnia terenu6493.0 m²
Powierzchnia zabudowy4555.0 m²
Powierzchnia użytkowa21155.0 m²
Powierzchnia całkowita26304.0 m²
Kubatura96314.0 m³
Projekt2016
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycjinie podano
Tagi:
Zespół biurowy Textorial Park II w Łodzi Rozpoczyna się budowa kolejnego etapu Textorial Parku na Księżym Młynie. Projekt zespołu opracowało Horizone Studio.
Zespół biurowy Textorial Park II w Łodzi Rusza budowa kolejnego etapu Textorial Park na Księżym Młynie. Zgodnie z projektem Horizone Studio na terenie założenia powstaną też nowe punkty handlowo-usługowe oraz wysokiej jakości przestrzeń publiczna z elementami małej architektury, zielenią i placami zabaw
Przystanek Architektura – siedziba Łódzkiej Izby Architektów w nowej odsłonie Dworzec tramwajów zwany Krańcówką, od 2015 roku siedziba Łódzkiej Okręgowej Izbie Architektów, zyskał kolejne oblicze. Po zmroku modernistyczną bryłę niedawno wyremontowanego obiektu rozświetlają wielobarwne ledy.
Parking w kamienicy – wyniki konkursu na wolno stojący garaż w Łodzi Łódź jak wiele miast w Polsce próbuje walczyć z brakiem wystarczającej liczby miejsc parkingowych i zawłaszczaniem przestrzeni publicznej przez samochody. Biuro Architekta Miasta właśnie rozstrzygnęło konkurs na projekt kubaturowego parkingu w jednej z centralnych lokalizacji.
O tegorocznej OSSIE Piotr Sokołowski – start już 13 października! Tegoroczna OSSA to kolejna szansa, by w dobie kryzysu miejskości jeszcze raz zmierzyć się z największym wyzwaniem architektury – miastem właśnie. To okazja do prowokowania zmian nie przy pomocy opasłych masterplanów czy długofalowych strategii, ale niewielkich ingerencji, dostosowanych skalą i zasięgiem do warsztatowych możliwości – zachęca do udziału Piotr Sokołowski, jeden z organizatorów, student IV roku Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.
Biurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi Budynek stanowi pierwszy element przyszłej siatki ulic i placów Nowego Centrum Łodzi. Tworząc fragment wielkomiejskiej pierzei alei poznańskich, architektom udało się osłabić wrażenie pustki wokół nowo powstałego dworca fabrycznego – pisze Jerzy S. Majewski.