Architektura MuratorRealizacjeAmplifikacja natury. Polski pawilon na Biennale w Wenecji [WIDEO]

Amplifikacja natury. Polski pawilon na Biennale w Wenecji [WIDEO]

Architektura przez pryzmat synchronizacji z przyrodą - przyglądamy się projektowi Grupy Centrala i kuratorki Anny Ptak, zaprezentowanym na 16 Międzynarodowej Wystawie Architektury.

Amplifikacja natury. Polski pawilon na Biennale w Wenecji [WIDEO]
Fot.: Anna Zagrodzka
Szwajcarzy ze Złotym Lwem. Oto najlepszy pawilon tegorocznego Biennale Standardowe mieszkanie pod klucz, doprowadzone do granicy abstrakcji - tak wygląda House Tour, najlepszy pawilon narodowy 16-go Biennale Architektury.
Zaczyna się XVI Biennale Architektury 26 maja w Wenecji rozpoczyna się wielkie święto architektury. Tegoroczny temat Freespace ma ucieleśnić w sobie nieoczekiwane możliwości i naturalną szczodrość przestrzeni, w jakiej żyjemy.  
Wokół wyników konkursu na Pawilon Polski - spotkanie W piątek 8 grudnia warszawska Zachęta zaprasza na wydarzenie poświęcone „Amplifikacji natury” kuratorki Anny Ptak - zwycięskiemu projektowi polskiej wystawy na przyszłoroczne Biennale Architektury w Wenecji.
Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie Z edycji na edycję krakowskie biennale, w nowym emploi nadanym mu przez obecny zarząd lokalnego SARP-u, angażuje coraz to większe obszary miasta. Tradycyjnie już miejscem architektonicznych wydarzeń w stolicy Małopolski staje się Centrum Kongresowe ICE. Tegoroczna odsłona miała jednak również inne miejskie „odpryski” – odbywała się m.in. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Galerii Europa – Daleki Wschód, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Hotelu Cracovia, Galerii Forum Przestrzenie, Galerii Architektury SARP i na placu Szczepańskim – sprawozdanie Dawida Hajoka.
Biennale w Rotterdamie – nowe pomysły dla miast Międzynarodowe Biennale Architektury w Rotterdamie po raz kolejny poświęcone jest przyszłości miast. Tegoroczna edycja skupi się jednak przede wszystkim na badaniu relacji między przestrzenią a gospodarką. Organizatorzy zaprosili do dyskusji nie tylko architektów i przedstawicieli administracji publicznej, ale też ekonomistów, naukowców i właścicieli prywatnych firm.
Laureaci 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury Fundamentals Tegoroczne jury doceniło wystawy, których twórcy poszukują związków między architekturą nowoczesną a polityką i ideologiami.