Architektura MuratorRealizacjeAparthotel Lwowska 1 w Krakowie

Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie

Budynek jako quasi-kwartał miejski stanowi udaną próbę odzyskiwania przestrzeni zdewastowanej w latach 70. XX wieku. Architekci nie tylko wytyczyli kierunek dalszego zagospodarowania pobliskiego placu, ale też uspokoili jego przestrzeń – pisze Jerzy S. Majewski.

Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
Nowy apartamentowiec wypełnia fragment kwartału zabudowy tworząc nowe pierzeje od ulicy Lwowskiej (z lewej) i przebitej w latach 70. XX w. ulicy Na Zjeździe (z prawej). Wewnętrzne fragmenty dachu poryte są zielenią. Fot. Wojciech Kryński
Aparthotel Lwowska 1 – budynek mieszkalnyKraków, ul. Lwowska 1
AutorzyBiuro Projektów Lewicki Łatak, architekci Piotr Lewicki, Kazimierz Łatak
Współpraca autorskaarchitekci Piotr Śpiewak (architekt prowadzący), Karol Ciepliński, Piotr Łosek, Bartosz Pionka, Marta Szyndera, Agnieszka Zajączkowska
Konstrukcjab3k, Karol Kaczmarek
Generalny wykonawcaBudomax
InwestorLwowska sp. z o.o. sp. kom.
Powierzchnia terenu3318.0 m²
Powierzchnia zabudowy2321.0 m²
Powierzchnia użytkowa10673.0 m²
Powierzchnia całkowita12532.0 m²
Kubatura47750.0 m³
Powierzchnia mieszkań:od 27 m² do 96 m²
Projekt (data)2006-2016
Data realizacji (początek)2014
Data realizacji (koniec)2016
Koszt inwestycjinie podano
Samoobsługowe pensjonaty w Karpaczu W projekcie samoobsługowych pensjonatów w Karpaczu spotykają się nowoczesna forma i wpływy regionalne. Autorami koncepcji są de.materia i Rzemiosło Architektoniczne.
Ośrodek Lemon Resort Spa w Gródku nad Dunajcem Dawny ośrodek wczasowy z lat 70. został prawie całkowicie przebudowany. Autorzy zachowali jednak to, co w pierwotnym założeniu było najcenniejsze, w tym charakterystyczny plan zapewniający obiektom demokratyczny widok na jezioro – pisze Agnieszka Skolimowska.
Ascetyczny wypoczynek - betonowe domy letniskowe w Urugwaju Alternatywny wypoczynek dla średniozamożnych surferów – to propozycja argentyńskiej pracowni Sebastiana Adamo i Marcela Faidena. Hotel na peryferiach kurortu w Urugwaju zbudowano tak, by nie ingerować w topografię terenu.
Hotel Lemon Restort Spa w Gródku nad Dunajcem Pracownia Paprocki Architekci zaprojektowała modernizację i rozbudowę ośrodka wczasowego z lat 70. na potrzeby nowoczesnego hotelu. Powstał obiekt wpisany w otoczenie, nawiązujący do architektury powojennego modernizmu.
Siódmy pokój - domek na drzewie projektu Snøhetta Pracownia Snøhetta zaprojektowała kolejny obiekt w zespole Treehotel na północy Szwecji. Przypominający tradycyjny dom letni budynek unosi się kilka metrów nad ziemią, zapewniając gościom azyl w otoczeniu natury.
Hotel na Mazurach Pracownia BXBstudio opracowała projekt hotelu na Mazurach. Inspiracją dla architektów były lokalne tradycje architektoniczne i budowlane.