Architektura MuratorRealizacjeAparthotel Lwowska 1 w Krakowie

Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie

Budynek jako quasi-kwartał miejski stanowi udaną próbę odzyskiwania przestrzeni zdewastowanej w latach 70. XX wieku. Architekci nie tylko wytyczyli kierunek dalszego zagospodarowania pobliskiego placu, ale też uspokoili jego przestrzeń – pisze Jerzy S. Majewski.

Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
Nowy apartamentowiec wypełnia fragment kwartału zabudowy tworząc nowe pierzeje od ulicy Lwowskiej (z lewej) i przebitej w latach 70. XX w. ulicy Na Zjeździe (z prawej). Wewnętrzne fragmenty dachu poryte są zielenią. Fot. Wojciech Kryński
Aparthotel Lwowska 1 – budynek mieszkalnyKraków, ul. Lwowska 1
AutorzyBiuro Projektów Lewicki Łatak, architekci Piotr Lewicki, Kazimierz Łatak
Współpraca autorskaarchitekci Piotr Śpiewak (architekt prowadzący), Karol Ciepliński, Piotr Łosek, Bartosz Pionka, Marta Szyndera, Agnieszka Zajączkowska
Konstrukcjab3k, Karol Kaczmarek
Generalny wykonawcaBudomax
InwestorLwowska sp. z o.o. sp. kom.
Powierzchnia terenu3318.0 m²
Powierzchnia zabudowy2321.0 m²
Powierzchnia użytkowa10673.0 m²
Powierzchnia całkowita12532.0 m²
Kubatura47750.0 m³
Powierzchnia mieszkań:od 27 m² do 96 m²
Projekt (data)2006-2016
Data realizacji (początek)2014
Data realizacji (koniec)2016
Koszt inwestycjinie podano
Ascetyczny wypoczynek - betonowe domy letniskowe w Urugwaju Alternatywny wypoczynek dla średniozamożnych surferów – to propozycja argentyńskiej pracowni Sebastiana Adamo i Marcela Faidena. Hotel na peryferiach kurortu w Urugwaju zbudowano tak, by nie ingerować w topografię terenu.
Hotel Lemon Restort Spa w Gródku nad Dunajcem Pracownia Paprocki Architekci zaprojektowała modernizację i rozbudowę ośrodka wczasowego z lat 70. na potrzeby nowoczesnego hotelu. Powstał obiekt wpisany w otoczenie, nawiązujący do architektury powojennego modernizmu.
Siódmy pokój - domek na drzewie projektu Snøhetta Pracownia Snøhetta zaprojektowała kolejny obiekt w zespole Treehotel na północy Szwecji. Przypominający tradycyjny dom letni budynek unosi się kilka metrów nad ziemią, zapewniając gościom azyl w otoczeniu natury.
Hotel na Mazurach Pracownia BXBstudio opracowała projekt hotelu na Mazurach. Inspiracją dla architektów były lokalne tradycje architektoniczne i budowlane.
Ekstremalny wypoczynek - 5 hoteli w miejscach, do których trudno dotrzeć Przemierzając górskie krajobrazy i przestrzenie odległe od miast czasem potrzebujemy odpocząć - w schroniskach, pod wiatami czy w schronach. Wszystkie z prezentowanych realizacji powstały w miejscach, do których trudno dotrzeć. Każda jest inną odpowiedzią na pytanie jak projektować dla ekstremalnych warunków klimatycznych i lokalizacyjnych.
Hotel dla zwierząt w Rudniku Wielkim W Rudniku Wielkim powstanie hotel dla zwierząt według projektu pracowni DD Architekci.