Architektura MuratorRealizacjeBasen Ślęza pod Wrocławiem

Basen Ślęza pod Wrocławiem

To pierwsza pływalnia w Polsce zrealizowana według koncepcji 2521, którą Slangen + Koenis Architecten opracowało na zlecenie holenderskiej federacji pływackiej, a zakładającej budowę tanich, dostępnych i niskoenergetycznych basenów – pisze Aleksandra Czupkiewicz.

slz1
Centrum basenowe Ślęza
zaprojektowano wg konceptu 2125
(kompaktowa struktura, klarowny
układ funkcjonalny, wykorzystanie
prefabrykatów i wysokiej jakości
materiałów, co ma ograniczać koszty
utrzymania)
Centrum basenowe Ślęzazaprojektowano wg konceptu 2125(kompaktowa struktura, klarownyukład funkcjonalny, wykorzystanieprefabrykatów i wysokiej jakościmateriałów, co ma ograniczać kosztyutrzymania)
Fot.: Maciej Lulko
Centrum basenowe Ślęza Kobierzyce, ul. Błękitna 2
AutorzySlangen + Koenis Architecten, architekci Jakko Koenis, Erik Slangen, Sander Laheij
Pracownia ze strony polskiej:Metropolis, architekt Remigiusz Smolik
Architektura wnętrzSlangen + Koenis Architecten
Architektura krajobrazuMetropolis
KonstrukcjaBartels Polska
Generalny wykonawcaPolskie Mosty
InwestorTCM
Powierzchnia terenu74000.0 m²
Powierzchnia zabudowy4070.0 m²
Powierzchnia użytkowa3679.0 m²
Kubatura25113.0 m³
Projekt (data)2013-2014
Data realizacji (początek)2014
Data realizacji (koniec)2016
Koszt inwestycjiNie podano
Tagi:
Międzynarodowa szkoła we Wrocławiu Zespół szkolno-przedszkolny IPS, skupiający dzieci różnych narodowości i kultur, jest jedną z wzorcowych placówek sprzyjających edukacji i wzajemnej integracji nie tylko z uwagi na jej program, ale też komfort przestrzeni użytkowej – pisze Tomasz Głowacki.
Modernizacja kamienicy przy placu Solnym we Wrocławiu Projekt polegał na odtworzeniu oryginalnego układu pomieszczeń i konserwacji zabytkowych elementów, takich jak fasety, podłogi, schody czy stolarka, oraz stworzeniu nowej, 5-kondygnacyjnej oficyny – o przebudowie zabytkowej kamienicy Oppenheimów we Wrocławiu piszą Patryk Królikowski, Paweł Osmak.
Witolda 3840 we Wrocławiu Dawny urząd celny z początku XX wieku na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej zostanie rozbudowany i przeznaczony na mieszkania. Autorem koncepcji jest Maćków Pracownia Projektowa.
Największa rozproszona elektrownia w Polsce mieści się.... na wrocławskim osiedlu Na dachach 35 bloków Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe zamontowano kilka tysięcy paneli fotowoltaicznych. W ten sposób powstała największa rozproszona elektrownia w Polsce i jeden z niewielu takich systemów w Europie. Z produkowanej w ten sposób energii korzysta 15 tysięcy wrocławian.
Wrocław – Zielona Stolica Europy 2020? Wrocław już po raz drugi stara się o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Jakie innowacje wprowadziły lokalne władze w dziedzinie ekologii i zrównoważonego rozwoju? I czy w tym roku miasto ma szansę pokonać inne ośrodki na Starym Kontynencie?
Wrocław: European Best Destination 2018 Wrocław zwyciężył w ogólnoeuropejskim plebiscycie na najciekawsze miasto do odwiedzenia w 2018 roku, pokonując m.in. Paryż, Amsterdam i Bilbao.