Architektura MuratorRealizacjeBasen Ślęza pod Wrocławiem

Basen Ślęza pod Wrocławiem

To pierwsza pływalnia w Polsce zrealizowana według koncepcji 2521, którą Slangen + Koenis Architecten opracowało na zlecenie holenderskiej federacji pływackiej, a zakładającej budowę tanich, dostępnych i niskoenergetycznych basenów – pisze Aleksandra Czupkiewicz.

slz1
Centrum basenowe Ślęza
zaprojektowano wg konceptu 2125
(kompaktowa struktura, klarowny
układ funkcjonalny, wykorzystanie
prefabrykatów i wysokiej jakości
materiałów, co ma ograniczać koszty
utrzymania)
Centrum basenowe Ślęzazaprojektowano wg konceptu 2125(kompaktowa struktura, klarownyukład funkcjonalny, wykorzystanieprefabrykatów i wysokiej jakościmateriałów, co ma ograniczać kosztyutrzymania)
Fot.: Maciej Lulko
Centrum basenowe Ślęza Kobierzyce, ul. Błękitna 2
AutorzySlangen + Koenis Architecten, architekci Jakko Koenis, Erik Slangen, Sander Laheij
Pracownia ze strony polskiej:Metropolis, architekt Remigiusz Smolik
Architektura wnętrzSlangen + Koenis Architecten
Architektura krajobrazuMetropolis
KonstrukcjaBartels Polska
Generalny wykonawcaPolskie Mosty
InwestorTCM
Powierzchnia terenu74000.0 m²
Powierzchnia zabudowy4070.0 m²
Powierzchnia użytkowa3679.0 m²
Kubatura25113.0 m³
Projekt2013-2014
Data realizacji (początek)2014
Data realizacji (koniec)2016
Koszt inwestycjiNie podano
Tagi:
Muzeum Lubomirskich we Wrocławiu Konkurs na projekt nowego muzeum, które ma stanąć obok gmachu Ossolineum w centrum Wrocławia wygrała pracownia WXCA.
Piękny Wrocław 2018! Znamy wyniki konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia i prezydenta miasta Rozstrzygnięto XXVIII edycję konkursu Piękny Wrocław! na najlepsze realizacje powstałe w minionym roku w stolicy Dolnego Śląska. Grand Prix dla Liceum Ogólnokształcącego nr V autorstwa Maćków Pracownia Projektowa.
Galeria Wroclavia – miejsce zakupów i rozrywki Galeria Wroclavia to kompleks handlowo-biurowy zaprojektowany przez pracownię architektoniczną IMB Asymetria. Nieregularna bryła budynku w połączeniu z aluminiowymi akcentami tworzą tło dla zabudowy centralnego Wrocławia, jak również miejsce spotkań dla mieszkańców miasta.
Nie żyje Jadwiga Grabowska-Hawrylak W nocy z poniedziałku na wtorek odeszła jedna z najwybitniejszych architektek powojennej Polski.
Zespół szkolno-przedszkolny we Wrocławiu Architekci starali się, aby przestrzeń do nauki była dla uczniów inspirująca, w budynku zaprojektowali więc między innymi niewielkie nisze i inne miejsca spotkań oraz duże przeszklenia kadrujące widoki na wspólny dziedziniec i okoliczną zieleń. O nowym budynku DGM Architekci pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Biurowiec Green 2Day we Wrocławiu Budynek ma prawie identyczną strukturę i gabaryty jak oddany trzy lata wcześniej biurowiec Green Day. Razem nadają okolicom kampusu Grunwaldzkiego właściwe poczucie skali i przywracają tej przestrzeni utraconą po wojnie miejskość. O realizacji Maćków Pracownia Projektowa pisze Tomasz Głowacki