Architektura MuratorRealizacjeBiuro Opera Software we Wrocławiu

Biuro Opera Software we Wrocławiu

Za sprawą projektantów wnętrza zabytkowych kamienic zmieniły się w hipsterskie, kreatywne przestrzenie aktywności i wypoczynku, w których młoda kadra pracuje w niekorporacyjnym stylu. O realizacji pisze Tomasz Głowacki.

Biuro Opera Software we Wrocławiu
250 osób rozmieszczono w dwóch budynkach (na 6. i 4. piętrze) na powierzchni 4000 m2; fot. Marcin Ratajczak/dzięki uprzejmości mode:lina
Biuro Opera SoftwareWrocław, plac Teatralny 8
Autorzymode:lina, architekci Paweł Garus, Jerzy Woźniak
Zespół projektowyprojektantka Kinga Kin, architektka Małgorzata Szymańska
InwestorOpera Software
Powierzchnia użytkowa4000.0 m²
Powierzchnia całkowita5000.0 m²
Projekt2015
Data realizacji (początek)2015
Data realizacji (koniec)2016
Polacy z nagrodą w Monachium Pracownia mode:lina™ została uhonorowana nagrodą ICONIC Awards 2017. Jury doceniło projekt aranżacji wnętrz dla oddziału firmy Opera Software we Wrocławiu
Sklep rowerowy VÈLO7 W sklepie VÈLO7 rowerowe inspiracje widoczne są we wszystkich elementach wnętrza - od rzutu przez rozwiązania przestrzenne aż po identyfikację wizualną. Projekt opracowała poznańska pracownia mode:lina.
Akademia Kulinarna projektu mode:lina Poznańska pracownia mode:lina opracowała projekt wnętrza Akademii Kulinarnej w Łodzi. Utrzymana w industrialnym charakterze sala przypomina niewielkie studio telewizyjne, w którym centralne miejsce zajmuje kuchnia.
Fence house - dom jednorodzinny pod Poznaniem Zamknięty od strony ulicy, od strony ogrodu dom otwiera się na zielone otoczenie. Charakterystyczna bryła powstała w wyniku wyraźnego funkcjonalnego podziału na strefy rodziców i dzieci. Projekt opracowała pracownia mode:lina.
Opera Software - polski projekt nagrodzony we Frankfurcie Pracownia mode:lina otrzymała jedną z nagród głównych w międzynarodowym konkursie Finest Interior Award 2016. Doceniony projekt to wnętrza biur norweskiej firmy Opera Software we Wrocławiu.
Kawiarnia Tymianek w Poznaniu Tymianek to nowa kawiarnia rodzinna na mapie Poznania. Architekturę wnętrz niewielkiego lokalu zaprojektowała pracownia mode:lina.