Architektura MuratorRealizacjeBiurowiec Silesia Star w Katowicach

Biurowiec Silesia Star w Katowicach

Budynek stanął w sąsiedztwie wybitnych gmachów publicznych zrealizowanych w ciągu ostatnich lat. Powstał obiekt skromny, ale zaprojektowany z dbałością o architektoniczną jakość i liczne powiązania z otaczającymi przestrzeniami – pisze Hanna Szukalska.

Biurowiec Silesia Star w Katowicach
Pomiędzy dwiema bryłami mieszczącymi biura zaprojektowano otwarty pasaż pieszy, a nad nim – ogród dla pracowników. Fot. Daniel Chrobak
Biurowiec Silesia StarKatowice, Aleja W. Roździeńskiego 10
AutorzyKuryłowicz & Associates, architekci Ewa Kuryłowicz (generalny projektant pracowni), Marcin Goncikowski (architekt prowadzący I etapu), Krzysztof Pydo (architekt prowadzący II etapu)
Współpraca autorskaarchitekci Bartosz Świniarski, Ewelina Moszczyńska, Krzysztof Popiel
Architektura wnętrz:Kuryłowicz & Associates
KonstrukcjaKiP
Generalny wykonawcaBudimex
InwestorLc Corp
Powierzchnia terenu9936.0 m²
Powierzchnia zabudowy5262.0 m²
Powierzchnia użytkowa37024.0 m²
Powierzchnia całkowita46334.0 m²
Kubatura180000.0 m³
Projekt2008-2014
Data realizacji (koniec)2016
Koszt inwestycjinie podano
Showroom Office Inspiration Centre w Krakowie Budynek ma się stać modelowym salonem wystawienniczym firmy, służącym prezentacji najnowszych rozwiązań wyposażenia wnętrz biurowych. Z uwagi na modułową formę i wysokiej klasy materiały wykończenia sam przypomina ekskluzywny mebel – pisze Dawid Hajok.
Zespół biurowy na Kopaninach w Poznaniu Na zdegradowanych terenach poznańskiej Kopaniny rozpoczęła się budowa biurowców projektu pracowni easst.com
Biurowiec Comarch w Łodzi Nowa siedziba firmy Comarch, z wkomponowaną w bryłę dawną fabryką, stała się budynkiem symbolicznym. Przy zachowaniu tego, co stanowi o tożsamości Łodzi jest nowocześnie zaprojektowanym miejscem tworzenia zaawansowanych programów – pisze Jerzy S. Majewski
Biurowiec SQ Business Center we Wrocławiu Obiekt zlokalizowany przy ulicy Legnickiej zostanie oddany do użytku w I kwartale 2019 roku. Za jego projekt odpowiedzialne jest Studio Mańczak.
Budynek biurowo-usługowy w Limanowej Przy ul. Krakowskiej w Limanowej koło Nowego Sącza powstanie nowy budynek biurowo-usługowy projektu krakowskiej pracowni MOKAA Architekci.
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej W pełni przeszklone elewacje nowego obiektu od południa otwierają się na Pole Mokotowskie, od północy zaś na istniejące zabudowania politechniki, łącząc przestrzennie wnętrze kampusu z zielenią parkową po drugiej stronie ruchliwej arterii – pisze Hanna Szukalska.