Architektura MuratorRealizacjeBudynek mieszkaniowy Evergreen 365 w Poznaniu

Budynek mieszkaniowy Evergreen 365 w Poznaniu

Architekci starali się zaproponować więcej niż standardowe mieszkania z dużymi balkonami, zaprojektowali więc niewielkie szklarnie w archetypicznej formie domków, dające namiastkę życia poza miastem – o nowej mieszkaniowej realizacji na poznańskim Grunwaldzie piszą Jerzy S. Majewski i Tomasz Mielczyński. W numerze także wypowiedź współautora budynku, Szymona Januszewskiego, oraz krótki przewodnik po nowego typu udogodnieniach dla mieszkańców, jakie do swojej oferty wprowadzają dziś coraz częściej deweloperzy najnowszych inwestycjach mieszkaniowych, których deweloperzy starają się zaoferować klientom.

Evergreen
Znakiem rozpoznawczym Evergreen 365 jest rozbudowana, stalowa struktura południowej elewacji wschodniego skrzydła z jej najbardziej spektakularnym elementem, jakim są balkonowe szklarnie. Ta część miała być niespodzianką, całkowitym przeciwieństwem ciemnej elewacji zewnętrznej
Fot.: Maciej Lulko
Budynek mieszkalny Evergreen 365Poznań ul. Jutrzenka
AutorzyInsomia, architekci Szymon Januszewski, Piotr Napierała, Marta Łykowska
Architektura wnętrzInsomia
KonstrukcjaApnea Marcin Całka
Generalny wykonawcaMasterm
InwestorMasterm
Powierzchnia terenu3336.0 m²
Powierzchnia zabudowy1900.0 m²
Powierzchnia użytkowa6700.0 m²
Powierzchnia całkowita8415.0 m²
Kubatura29300.0 m³
Liczba mieszkań51
Projekt (data)2013
Data realizacji (koniec)2016
Koszt inwestycjiNie podano
Tagi:
Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu Konkurs SARP na rozbudowę Centrum Onkologii wygrali Karol Anioła, Konrad Garbowski i Tomasz Skalski.
Sukkot - let's build a tent! Międzynarodowe warsztaty w Poznaniu Studenckie warsztaty nadadzą architektoniczną formę wielowiekowej żydowskiej tradycji. Architektura-murator jest patronem wydarzenia.
Ruszają zgłoszenia do Nagrody im. Jana Baptysty Quadro Jubileuszowa, 20 edycja konkursu wyłoni najlepszą realizację 2017 roku w Poznaniu.
Drzymały 27 w Poznaniu Nowa realizacja na poznańskim Sołaczu ma zmieniać się wraz z porami roku. Ideą nowego projektu Ultra Architects jest integracja zieleni z bryłą budynku.
Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Poznańskiej zaprasza na spotkanie z GAB Studio Gościem kolejnego spotkania z cyklu ARCHIczwartki będzie Piotr Grabowski z GAB Studio – młodej poznańskiej pracowni, która na koncie ma już między innymi wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Roku SARP.
Programatura. Programowanie w procesie twórczym BIM, projektowanie parametryczne, cyfrowa fabrykacja - to tylko niektóre z technologii, które architektom pragnie przybliżyć organizowana przez grupę Programatura w Poznaniu seria wykładów. Architektura-murator jest patronem wydarzenia.