Architektura MuratorRealizacjeBudynek Neofilologii i rektoratu UG w Gdańsku

Budynek Neofilologii i rektoratu UG w Gdańsku

Budynek mieści Wydział Neofilologii, a zarazem rektorat Uniwersytetu Gdańskiego. Zlokalizowany przy wjeździe na teren kampusu wyróżnia się przemyślanym detalem i przyjaznymi użytkownikom przestrzeniami ogólnodostępnymi – pisze Monika Arczyńska.

Budynek Neofilologii i rektoratu UG w Gdańsku
Meandryczny kształt budynku umożliwił stworzenie trzech połączonych ze sobą dziedzińców. Fot. DARIUSZ KULA
Budynek Neofilologii Wydziału Filologicznego i Rektoratu Uniwersytetu GdańskiegoGdańsk, ul. Bażyńskiego 1A
AutorzyWolski Architekci, architekci Jerzy Wolski, Jarosław Rawerski, Jarosław Ambroszkiewicz
Współpraca autorskaarchitekci Cyprian Ożóg-Orzegowski, Magdalena Gajda
Architektura wnętrzWolski Architekci
Architektura krajobrazuWolski Architekci
InwestorUniwerystet Gdański
Powierzchnia całkowita23544.0 m²
Kubatura8265.0 m³
Projekt2009
Realizacja:2014
Koszt inwestycji105 000 000
Tagi:
Autor: Monika Arczyńska Monika Arczyńska

Monika Arczyńska

Nowa siedziba GIWK w Gdańsku Pracownia Rochman Drohomirecki Architekci oraz biuro Mikołaja Ćwidaka z Gdyni zwyciężyły w konkursie na projekt nowej siedziby Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.
Osiedle Wielkopolska 26 w Gdańsku Na gdańskich Łostowicach rozpoczęła się realizacja osiedla według projektu pracowni Meso Architekci.
"Wysoko...": wystawa twórczości pracowni Kuryłowicz & Associates 21 listopada w siedzibie gdańskiego oddziału SARP odbył się wernisaż wystawy, podsumowującej dorobek pracowni APA Kuryłowicz & Associates w dziedzinie wysokościowców. Wystawę otworzył wykład prof. Ewy Kuryłowicz.
Adaptacja dawnego szpitala na hotel w Gdańsku Dawny szpital ss. boromeuszek wraz z tzw. dworem Uphagena na gdańskim Dolnym Mieście zostanie zaadaptowany na zespół hotelowo-mieszkaniowy według projektu biura Grupa 5 Architekci.
Salon Metamorphosis w Gdańsku Nowa siedziba gdańskiego salonu kosmetycznego Metamorphosis powstała według projektu pracowni JT Grupa. O eleganckim charakterze wnętrza decydują szlachetne materiały oraz wykonane na zamówienie meble i detale.
Osiedle Bursztynowa w Gdańsku Nowe osiedle na gdańskim Jelitkowie wyróżnia się dbałością nie tylko o architekturę budynków, ale także o jakość i spójność ich otoczenia. Domy stoją w ogrodzie z prawdziwego zdarzenia, z bogatą topografią, niewielkimi basenami i ciekami wodnymi – pisze Monika Arczyńska.