Architektura MuratorRealizacjeCentrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej

W pełni przeszklone elewacje nowego obiektu od południa otwierają się na Pole Mokotowskie, od północy zaś na istniejące zabudowania politechniki, łącząc przestrzennie wnętrze kampusu z zielenią parkową po drugiej stronie ruchliwej arterii – pisze Hanna Szukalska.

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
Ujęcie od al. Armii Ludowej. Po lewej fragment budynku Focus (proj. APA Kuryłowicz, „A-m”, 03/2001), dalej CZIiTT i socmodernistyczny Wydział Inżynierii Lądowej. W tle biurowiec Zebra Tower (proj. arch. Piotr Bujnowski, Martin Troethan i Ernst Hoffmann, „A-m”, 08/2011). Po prawej dom studencki PW – Riviera (proj. Kazimierz Thor, Józef Bubicz i Czesław Molenda); Fot. Jakub Certowicz
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki WarszawskiejWarszawa, ul. Rektorska 4
AutorzyDedeco sp. z o.o. „Warszawa” sp.k., architekci Piotr Hofman, Małgorzata Hofman, Michał Rzewuski, Monika Bożek
Architektura wnętrzDedeco sp. z o.o. „Warszawa”, sp. k.(w zakresie podstawowym w obrębie przestrzeni ogólnych i zasadniczego wykończenia)
Architektura krajobrazuArchitekci Krajobrazu Pracownia – Dorota Dziuban
KonstrukcjaKuban i Salak Design & engineering, Anna Gołębiewska
Generalny wykonawcaBudimex
InwestorPolitechnika Warszawska
Powierzchnia terenu3401.0 m²
Powierzchnia zabudowy1787.0 m²
Powierzchnia użytkowa:8186 m², w tym pow. nadziemna: 6145 m², pow. podziemna: 2041 m²
Powierzchnia całkowita:13 275 m², w tym pow. nadziemna 10 483 m², pow. podziemna: 2788 m²
Kubatura57626.0 m³
Projekt2014
Data realizacji (koniec)2015
Koszt inwestycji:74 734 253 PLN (w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 59 500 000 PLN, wkład PW rzeczowy w formie nieruchomości: 7 000 000 PLN, wkład PW pieniężny: 8 234 253 PLN)
Biurowiec Villa Metro w Warszawie Na warszawskim Mokotowie oddano do użytku budynek biurowo-usługowy projektu pracowni Dziuba Architekci. W ramach inwestycji przebudowano także wejścia do stacji metra Wilanowska.
Budynek biurowy w Katowicach Minimalistyczny w formie biurowiec projektu SLAS wyróżnia się ceramiczną elewacją. Budynek został nagrodzony w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego.
Biurowiec Neon w Gdańsku W miejscu dawnej siedziby Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego powstaje ostatni budynek wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia projektu pracowni APA Wojciechowski.
Biurowiec Vector+ w Warszawie Przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia trwa realizacja biurowca projektu JSK Architekci.
Showroom Office Inspiration Centre w Krakowie Budynek ma się stać modelowym salonem wystawienniczym firmy, służącym prezentacji najnowszych rozwiązań wyposażenia wnętrz biurowych. Z uwagi na modułową formę i wysokiej klasy materiały wykończenia sam przypomina ekskluzywny mebel – pisze Dawid Hajok.
Zespół biurowy na Kopaninach w Poznaniu Na zdegradowanych terenach poznańskiej Kopaniny rozpoczęła się budowa biurowców projektu pracowni easst.com