Architektura MuratorRealizacjeDom pod Poznaniem projektu kps.archi

Dom pod Poznaniem projektu kps.archi

Zadaniem, jakie postanowiono przed architektkami z poznańskiego biura kps.archi było zaprojektowanie nie tylko budynku, ale też jego wnętrz i otaczającego ogrodu.

Dom pod Poznaniem projektu kps.archi
Dom pod Poznaniem, proj. kps.archi; fot. Michał Sita
Dom pod Poznaniem
Autorzykps.archi, architektki Aleksandra Kucka, Anna Pilawska-Sita
KonstrukcjaEwa Górska
InstalacjeMarcin Kaczmarek Mechanical
Powierzchnia użytkowa220.0 m²
Powierzchnia całkowita267.0 m²
Kubatura970.0 m³
Projekt2016-2017
Data realizacji (koniec)2018
Tagi:
Apartamentowiec na Saskiej Kępie Na warszawskiej Saskiej Kępie stanął nowy apartamentowiec według projektu pracowni MAG Architekci. W budynku znalazły się jedynie trzy mieszkania.
Dom łąka Kwietna łąka porasta dach domu, który od ulicy jest prawie niewidoczny, a z drugiej strony ma duże przeszklenia otwierające widok na jezioro. Za projekt odpowiada warszawska pracownia 81.waw.pl.
Dom zmultiplikowany – London Design Festival Drewniana konstrukcja Multiply stanęła w przestrzeni miejskiej przed Muzeum Wiktorii i Alberta. Za projekt instalacji odpowiada pracownia Waugh Thistleton Architects. Rolą zmultiplikowanego domu była popularyzacja modułowych konstrukcji z drewna klejonego warstwowo, które – zdaniem autorów – mogą stać się odpowiedzią na obecny kryzys mieszkaniowy na świecie.
Dom za Dachem w Krakowie Skośny dach podyktowany decyzją o warunkach zabudowy architekci potraktowali jako punkt wyjścia dla idei całego projektu. Zaproponowali megastrukturę schodzącą prawie do samej ziemi, która przy okazji osłania prywatną część domu od ulicy i sąsiadujących zabudowań.
Dom POZ_1 projektu pracowni PL.architekci Przystępując do projektowania domu dla sześcioosobowej rodziny, architekci stanęli przed dość typowym wyzwaniem. Starali się w maksymalnym stopniu wykorzystać atrakcyjną lokalizację działki, a jednocześnie odseparować obiekt od chaotycznej zabudowy w sąsiedztwie.
BowWow Haus - architekci projektują dla psów One zmieniają nasze życie, a my ich – takie hasło towarzyszy londyńskiej wystawie zaprojektowanych przez architektów i artystów psich bud. Zakończy ją aukcja, dzięki której pozyskane zostaną środki na pomoc zwierzętom na całym świecie.