Architektura MuratorRealizacjeDom szyty na miarę - Casa Kwantes pod Rotterdamem

Dom szyty na miarę - Casa Kwantes pod Rotterdamem

Casa Kwantes to budynek, w którym pracownia MVRDV w charakterystyczny dla siebie sposób bawi się formą. To co od strony ulicy sprawia wrażenie prostopadłościennej kostki, od strony ogrodu miękko faluje, by stworzyć przestrzeń dla serca ogrodu i całego założenia - starego drzewa oliwnego.

Dom uszyty na miarę - Casa Kwantes pod Rotterdamem
(c) Ossip van Duivenbode
Casa KwantesRotterdam, Holandia
AutorzyMVRDV
Zespół projektowyWiny Maas, Jacob van Rijs, Nathalie de Vries, Frans de Witte, Herman Gaarman, Arjen Ketting and Brygida Zawadzka
Data realizacji (początek)2014
Data realizacji (koniec)2016
Parkuj i jedź po holendersku W holenderskim mieście Zutphen powstał obiekt typu parkuj i jedź. Jego autorzy, pracownia MoederscheimMoonen Architects stworzyli nowoczesny obiekt, który odwołuje się do przemysłowej przeszłości okolicy.
Utrecht Centraal - największy dworzec kolejowy Holandii Po sześciu latach budowy otwarto największy dworzec kolejowy Holandii. To już trzecia po Rotterdamie i Hadze stacja rozbudowana według projektu pracowni Benthem Crouwel Architects.
Nowa siedziba pracowni MVRDV Pracownia MVRDV zaprojektowała swoją nową siedzibę w Rotterdamie. Na zrewitalizowanej przestrzeni o powierzchni 2400 m2 powstało 150 stanowisk pracy.
Rozbudowa Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Utrechcie Pracownia Schmidt Hammer Lassen Architects, wchodząca w skład konsorcjum SPARK, zaprojektuje nowy budynek  Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Utrechcie. Obiekt zaoferuje przestrzeń dla 6,5 tysiąca studentów, pracowników i odwiedzających, pomieści też siedem instytutów.
Post Super Dutch. Nowa architektura Holandii w filmie Post Super Dutch. Nowa architektura i jej wyzwania to program filmów poświęconych współczesnej architekturze holenderskiej, który już w czerwcu będzie można zobaczyć w czterech miastach w Polsce.
Schody do nieba przy dworcu Rotterdam Centraal Tymczasowa instalacja z rusztowań prowadzi na dach sąsiadującego z dworcem gmachu kina Kriterion. Obiekt powstał według projektu pracowni MVRDV.