Architektura MuratorRealizacjeDrewniane wnętrza Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Współczesna architektura Holandii

Drewniane wnętrza Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Współczesna architektura Holandii

Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, jeden z przykładów brutalizmu we współczesnej architekturze Holandii, przechodzi wielofazową modernizację. Surowy beton zastąpiły drewniane wnętrza, do których wykonania wykorzystano panele z amerykańskiego czerwonego dębu

Współczesna architektura Holandii, budynek uniwersytetu
Budynek C Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie, autor projektu przebudowy: Gerard Frishert. Panele z amerykańskiego czerwonego dębu ocieplają atmosferę wnętrza brutalistycznego budynku, © AHEC, John Lewis Marshall
Drewno na dużych wysokościach. Wystawa [WIDEO] Timber Rising to wystawa o pnących się wysoko w górę drewnianych budynkach - jednym z ciekawszych architektonicznych zjawisk, który możemy ostatnio zaobserwować w zachodnioeuropejskich metropoliach.
Maggie's Centre w Oldham: pionierskie zastosowania drewna Zaprojektowany przez brytyjską pracownię dRMM ośrodek jest pierwszym na świecie wykorzystaniem klejonego warstwowo drewna liściastego do celów konstrukcyjnych.
Klejone drewno w architekturze - Centrum Maggie's w Oldham W brytyjskim mieście Oldham otwarto Centrum Maggie’s – ośrodek dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. Jest to pierwszy na świecie budynek wzniesiony z klejonego warstwowo drewna liściastego. Obiekt powstał według projektu dRMM Architects.
Rusza nabór na warsztaty projektowe Mood for Wood Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W tegorocznej edycji uczestnicy postarają się zmienić pięć związanych z wodą lokalizacji w Poznaniu.
Ekspresyjna rzeźba - drewniana klatka schodowa biurowca w Izraelu W holu wejściowym biurowca Amot Atrium Tower w izraelskim mieście Ramat Gan stanęła niezwykła klatka schodowa. Ekspresyjna, rzeźbiarska forma powstała według projektu Odeda Halafa. Obiekt jest przykładem zastosowania drewna we współczesnej praktyce projektowej - to co wydaje się być wykonane ręką rzeźbiarza, w rzeczywistości jest wynikiem algorytmicznego przetwarzania danych.
Drewniana architektura - drogi w przyszłość Drewno - materiał budowlany, który popadł w zapomnienie w erze modernizmu – święci swój triumfalny powrót we współczesnej architekturze. Spektakularne realizacje Toyo Ito i Shigeru Bana, wyznaczające nowe trendy miejskie budynki wielorodzinne, a nawet najnowsze projekty drewnianych wieżowców – to wszystko można zobaczyć w Berlinie.