Architektura MuratorRealizacjeDuńskie origami - wieża widokowa w Aarhus

Duńskie origami - wieża widokowa w Aarhus

Zaprojektowana przez pracownię Dorte Mandrup Arkitekter wieża widokowa powstała w ramach przekształceń postindustrialnych terenów portowych położonych na wschód od centrum Aarhus.

Wieża widokowa w Aarhus
Fot. Torben Eskerod
Wieża widokowa The Salling TowerDok 7, Nikoline Kochs Plads, Aarhus Ø
AutorzyDor te Mandrup Arkitekter A/S
KonstrukcjaSøren Jensen A/S
Inwestormiasto Aarhus / The Salling Funds
Data realizacji (początek)2015
Tagi:
Miasto dzieci - przedszkole w Kopenhadze Dania od lat króluje w Europie pod względem liczby miejsc w przedszkolach i żłobkach. Słynie też z najbardziej niekonwencjonalnych placówek i metod wychowawczych, stawiając na naukę przez eksperymentowanie i eksplorowanie przyrody, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Do takich aktywności zachęca między innymi oddane niedawno do użytku największe publiczne przedszkole we Frederiksbergu, dzielnicy Kopenhagi.
Rzeźba w krajobrazie - Centrum Morza Wattowego w Danii Pracownia Dorte Mandrup Arkitekter zaprojektowała rozbudowę Centrum Morza Wattowego w Danii. Powstał oszczędny w formie budynek nawiązujący do lokalnych tradycji budowlanych.
Kampus UCN. Edukacja w trzech wymiarach Prosta bryła nowego kampusu duńskiego uniwersytetu UCN skrywa trójwymiarowe atrium, które stanowi centrum studenckiego życia. Projekt budynku opracowała kopenhaska pracownia ADEPT.
Dom kultury... fizycznej w Frederiksbergu Projektanci z MVRDV i ADEPT stworzyli nowy typ budynku. To połączenie lokalnego centrum kultury, hali sportowej i toru przeszkód. Struktura obiektu pozwala użytkownikom samodzielnie eksplorować przestrzeń i za każdym razem odkrywać ją na nowo.
Nowy most w kopenhaskim porcie Most Inderhavnen powstał według koncepcji londyńskiej pracowni Studio Bednarski Ltd., tej samej, która wygrała konkurs na projekt obrotowej kładki w Gdańsku.
Wyspa Papieru w Kopenhadze Duńska pracownia COBE wygrała międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania Christiansholm w kopenhaskim porcie. Hale magazynowe, gdzie niegdyś przechowywano papier dla duńskiej prasy, zastąpi wielofunkcyjna zabudowa, nawiązująca do przemysłowego charakteru wyspy.