Architektura MuratorRealizacjeEkologiczne przedszkole w Lądku-Zdroju

Ekologiczne przedszkole w Lądku-Zdroju

Architekci, wykorzystując energię z podziemnych źródeł wód geotermalnych, zaprojektowali pierwszy w Polsce pasywny budynek przedszkolny, ogrzewany zimą i chłodzony latem. Dla 180 dzieci przedszkolnych i 21 maluchów w żłobku stworzyli bezpieczny, nowoczesny i funkcjonalny obiekt, pozbawiony wszelkich barier architektonicznych – pisze Justyna Wojtas-Swoszowska.

Ekologiczne przedszkole w Lądku-Zdroju
Przedszkole usytuowane jest wzdłuż osi wschód-zachód, równolegle do sąsiedniego, czterokondygnacyjnego bloku mieszkalnego. Architekci uzyskali w ten sposób najbardziej dogodną dla budynku pasywnego orientację względem stron świata oraz wygospodarowali na niewielkiej działce dwa osobne place zabaw, na zdjęciu miejsce zabaw dzieci starszych; Fot. Krzysztof Smyk
Gminne przedszkole z oddziałem żłobkowymLądek-Zdrój, ul. Powstańców Wielkopolskich
AutorzyDominik Górecki Architekt, DE Pracownia Szczepan Dejnek, architekci Dominik Górecki, Szczepan Dejnek
Architektura wnętrzarchitekt Dominik Górecki
Architektura krajobrazuarchitekt Szczepan Dejnek
KonstrukcjaMałgorzata Mazij- Maćkowiak
Generalny wykonawcaMarka Putz System
InwestorGmina Lądek-Zdrój
Powierzchnia terenu6585.0 m²
Powierzchnia zabudowy1543.0 m²
Powierzchnia użytkowa1365.0 m²
Powierzchnia całkowita3090.0 m²
Kubatura10261.0 m³
Projekt2014-2015
Data realizacji (początek)2017
Data realizacji (koniec)2018
Koszt inwestycji8 500 000 PLN (wraz z drogą gminną)
Tagi:
Przedszkole Żółty Słonik w Suwałkach Dorosła osoba, po przekroczeniu progu przedszkola, czuje się w nim jak Guliwer w krainie Liliputów. Jest to świat dzieci, o dostosowanym do ich wzrostu nie tylko podstawowym wyposażeniu. Cały budynek został zaprojektowany z myślą o nich – pisze Hanna Szukalska.
Przedszkole na Gumieńcach w Szczecinie Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miejskiego w Szczecinie pracownia maxberg przygotowała projekt nowego przedszkola na osiedlu Gumieńce. Realizacja ma się rozpocząć pod koniec 2019 roku.
Nowa szkoła w Stargardzie W sierpniu tego roku oddano do użytku nowy zespół szkolno-przedszkolny w Stargardzie. Budynek autorstwa lokalnej pracowni Art-Projekt zrealizowano zaledwie w ciągu 10 miesięcy.
Przedszkole i żłobek w Jemielnicy Konkurs na projekt obiektu władze miasta zorganizowały we współpracy z SARP-em. Zwyciężyło biuro ch+.
Przedszkole+ od ch+ Pracownia ch+ architekci zwyciężyła w konkursie na projekt przedszkola w Jemielnicy na Opolszczyźnie. Wartością dodaną będzie realizacja trzech ogrodów edukacyjnych, mających uwrażliwiać dzieci na piękno przyrody i potrzebę poszanowania środowiska.
Przedszkole integracyjne w Górze Kalwarii Głównym założeniem architektów było otwarcie budynku na otoczenie i zapewnienie dużej ilości naturalnego światła we wnętrzach. Zaprojektowali przedszkole o modułowej formie, świetnie wkomponowane w heterogeniczny krajobraz miejscowości.