Architektura MuratorRealizacjeEkologiczne przedszkole w Lądku-Zdroju

Ekologiczne przedszkole w Lądku-Zdroju

Architekci, wykorzystując energię z podziemnych źródeł wód geotermalnych, zaprojektowali pierwszy w Polsce pasywny budynek przedszkolny, ogrzewany zimą i chłodzony latem. Dla 180 dzieci przedszkolnych i 21 maluchów w żłobku stworzyli bezpieczny, nowoczesny i funkcjonalny obiekt, pozbawiony wszelkich barier architektonicznych – pisze Justyna Wojtas-Swoszowska.

Ekologiczne przedszkole w Lądku-Zdroju
Przedszkole usytuowane jest wzdłuż osi wschód-zachód, równolegle do sąsiedniego, czterokondygnacyjnego bloku mieszkalnego. Architekci uzyskali w ten sposób najbardziej dogodną dla budynku pasywnego orientację względem stron świata oraz wygospodarowali na niewielkiej działce dwa osobne place zabaw, na zdjęciu miejsce zabaw dzieci starszych; Fot. Krzysztof Smyk
Gminne przedszkole z oddziałem żłobkowymLądek-Zdrój, ul. Powstańców Wielkopolskich
AutorzyDominik Górecki Architekt, DE Pracownia Szczepan Dejnek, architekci Dominik Górecki, Szczepan Dejnek
Architektura wnętrzarchitekt Dominik Górecki
Architektura krajobrazuarchitekt Szczepan Dejnek
KonstrukcjaMałgorzata Mazij- Maćkowiak
Generalny wykonawcaMarka Putz System
InwestorGmina Lądek-Zdrój
Powierzchnia terenu6585.0 m²
Powierzchnia zabudowy1543.0 m²
Powierzchnia użytkowa1365.0 m²
Powierzchnia całkowita3090.0 m²
Kubatura10261.0 m³
Projekt2014-2015
Data realizacji (początek)2017
Data realizacji (koniec)2018
Koszt inwestycji8 500 000 PLN (wraz z drogą gminną)
Tagi:
Nowa szkoła w Stargardzie na Pomorzu W sierpniu tego roku oddano do użytku nowy zespół szkolno-przedszkolny w Stargardzie. Budynek autorstwa lokalnej pracowni Art-Projekt zrealizowano zaledwie w ciągu 10 miesięcy.
Przedszkole i żłobek w Jemielnicy Konkurs na projekt obiektu władze miasta zorganizowały we współpracy z SARP-em. Zwyciężyło biuro ch+.
Przedszkole+ od ch+ Pracownia ch+ architekci zwyciężyła w konkursie na projekt przedszkola w Jemielnicy na Opolszczyźnie. Wartością dodaną będzie realizacja trzech ogrodów edukacyjnych, mających uwrażliwiać dzieci na piękno przyrody i potrzebę poszanowania środowiska.
Przedszkole integracyjne w Górze Kalwarii Głównym założeniem architektów było otwarcie budynku na otoczenie i zapewnienie dużej ilości naturalnego światła we wnętrzach. Zaprojektowali przedszkole o modułowej formie, świetnie wkomponowane w heterogeniczny krajobraz miejscowości.
Przedszkole i żłobek w Jemielnicy. Konkurs Gmina Jemielnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich O/Opole zapraszają do udziału w konkursie realizacyjnym na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej przedszkola i żłobka w Jemielnicy.
Przedszkole w Żorach Budynek nie nawiązuje do pobliskich obiektów, stanowi logiczną konsekwencję warunków przestrzennych. To lakoniczna bryła, która niczym UFO pojawiła się nagle wśród niskiej zabudowy, skłaniając do refleksji nad projektowaniem dla dzieci – pisze Hanna Szukalska.