Architektura MuratorRealizacjeFence house - dom jednorodzinny pod Poznaniem

Fence house - dom jednorodzinny pod Poznaniem

Zamknięty od strony ulicy, od strony ogrodu dom otwiera się na zielone otoczenie. Charakterystyczna bryła powstała w wyniku wyraźnego funkcjonalnego podziału na strefy rodziców i dzieci. Projekt opracowała pracownia mode:lina.

Fence house - dom jednorodzinny pod Poznaniem
Fot. Marcin Ratajczak (www.pfmarcinratajczak.fott.pl)
Poznań
Autorzymode:lina™
Zespół projektowyPaweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
Powierzchnia:290 m²
Dom Yenga projektu 81.waw.pl Forma niewielkiego budynku powstała w wyniku inspiracji popularną grą zręcznościową. Bryła domu wygląda tak, jakby zbudowano ją z drewnianych, prostopadłościennych klocków. Projekt powstał w pracowni 81.waw.pl.
V4 Family Houses 2016. Wystawa Na wystawę V4 Family Houses 2016 składają się prezentacje kilkudziesięciu domów jednorodzinnych z krajów grupy wyszehradzkiej.
Dom Podmiejski w Tychach Zaprojektowany przez pracownię TTAT dom pod Tychami to współczesne ujęcie tradycyjnej zabudowy zagrodowej. Antracytowa bryła wyróżnia się spośród otaczających ją ceglanych budynków, a w środku kryje nieszablonowo rozwiązane wnętrza.
Willa w Jordanii projektu BXBstudio Pracownia Bogusława Barnasia BXBstudio opracowała projekt rezydencji w Ammanie. Zastosowane rozwiązania architektoniczne wynikły z panującego północnej części Jordanii klimatu oraz inspiracji lokalną zabudową.
Willa Y - nietypowy dom jednorodzinny od MVRDV Znana z twórczego podejścia do architektonicznych typologii holenderska pracownia MVRDV, opracowała kolejny zaskakujący projekt - betonową willę w kształcie litery „Y” z okrągłymi oknami i basenem na szczycie.
Dom z bali na Opolszczyźnie Autorzy budynku w charakterystyczny dla siebie sposób zaproponowali nowatorskie nawiązanie do kontekstu. To wariacja na temat tradycyjnej architektury opolskiej, wykonana przewrotnie z drewnianych, „zakopiańskich” bali – pisze Tomasz Głowacki.