Architektura MuratorRealizacjeHotel Marriott Renaissance w Warszawie

Hotel Marriott Renaissance w Warszawie

W chaosie zabudowy okołolotniskowej hotel wyróżnia się monumentalną bryłą, subtelnie rozrzeźbioną, zwra-cającą uwagę pasażerów wychodzących z terminalu obrazem zdecydowanym, charakterystycznym i łatwym do zapamiętania – o tym, jak wyrafinowanie i luksus w architekturze nie muszą wiązać się z ociężałością formy piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak. Natomiast Adam Orlewicz opisuje, jak we wnętrzach hotelu została opowiedziana historia o najlepszych tradycjach polskiego dizajnu.

Hotel Renaissance
Gładka bryła hotelu Renaissance osadzona została na stropach parkingu wypełniającego trójkąt szerokich dróg dojazdowych do hali portu lotniczego Warszawa Okęcie; widok od strony południowo-zachodniej; Fot. Juliusz Sokołowski
Tagi:
Warszawa przyszłości: zbieranie wniosków do nowego Studium Rozpoczęło się zbieranie wniosków do nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy, które nakreśli scenariusz rozwoju miasta na najbliższe dekady. To najlepszy moment, by podzielić się swoimi pomysłami na przyszłość stolicy.
Hala sportowa jak miejski ogród według projektu biura DreamWorlds z Mysłowic Władze warszawskiej dzielnicy Praga-Północ zorganizowały pierwszy w historii konkurs architektoniczny. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie hali sportowej przy podstawówce na Białostockiej. Zwyciężyła pracownia DreamWorlds z Mysłowic.
Śladem warszawskich pomników Zapowiadając zaplanowaną na listopad wystawę Pomnik. Europa Środkowa 1918-2018 Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni zaprasza na spacery śladem pomników znaczących historię i współczesność Warszawy.
Rewitalizacja Pola Mokotowskiego Jeden z największych parków w Warszawie zostanie zmodernizowany według koncepcji biura WXCA.
Galeria Wilanów w Warszawie Po krytyce mieszkańców inwestor zmienił projekt galerii Wilanów. Nową koncepcję opracowało Atelier Thomas Pucher.
Zespół biurowy Lixa w Warszawie Na warszawskiej Woli rozpoczęła się rozbiórka dwóch biurowców z lat 90. Zastąpi je zespół projektu HRA Architekci.