Architektura MuratorRealizacjeMuzeum Braci Grimm w Kassel

Muzeum Braci Grimm w Kassel

Formę budynku zdeterminowało jego położenie na tarasowo ukształtowanym wzniesieniu. Wspinaczka po zboczach dawnej winnicy kończy się na dachu muzeum, skąd rozciągają się widoki na panoramę miasta. Projekt powstał w pracowni Kadawittfeldarchitektur.

Muzeum Braci Grimm
Fot. Jan Bitter
Tagi:
Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku Rozpoczęła się budowa Muzeum Józefa Piłsudskiego. Projekt na podstawie koncepcji architektonicznej Radosława Kacprzaka i Krzysztofa Jaraczewskiego opracowało biuro PIG Architekci.
Muzeum Dizajnu w Londynie projektu OMA Na potrzeby nowej siedziby muzeum zaadaptowano zabytkowy budynek Commonwealth Institute z roku 1962. W ramach skomplikowanego procesu przebudowy usunięto oryginalną konstrukcję żelbetowych stropów, wspierając charakterystyczne dwukrzywiznowe zadaszenie tymczasowymi stalowymi podporami. Oryginalną elewację zmieniono na podwójną, przeszkloną „skórę”, znacząco poprawiając w ten sposób izolacyjność termiczną i jednocześnie zapewniając odpowiednie nasłonecznienie pomieszczeń.
Stal na elewacji. Rozbudowa Muzeum Sztuki w Lillehammer Wzniesiony w latach 60. XX zespół obiektów kulturalnych w norweskim mieście Lillehammer już po raz drugi w swojej historii został rozbudowany wełdug projektu pracowni Snøhetta. Najbardziej charakterystyczny element nowej zabudowy to falująca elewacja z polerowanej stali.
Najbardziej gorące muzeum tej zimy Otwarte w listopadzie Design Museum staje się jedną z głównych atrakcji na mapie Londynu. Przez niecały miesiąc zmodernizowany przez Johna Pawsona, OMA, Allies and Morrison oraz Arup budynek odwiedziło 100 tys. gości.
Polskie muzeum w Zagłębiu Ruhry Pierwsze zagraniczne muzeum poświęcone wyłącznie polskiej sztuce otwarto niedawno w niemieckim Recklinghausen.
Narodowe Muzeum Historii i Kultury Afroamerykańskiej w Waszyngtonie Ukończenie prac nad realizacją muzeum wieńczy trwające nieco ponad sto lat starania o uznanie znaczenia społeczności afroamerykańskiej w historii i kulturze Stanów Zjednoczonych. Budynek powstał według projektu zespołu Freelon Adjaye Bond oraz SmithGroup.