Architektura MuratorRealizacjeApartamentowiec na Saskiej Kępie

Apartamentowiec na Saskiej Kępie

Na warszawskiej Saskiej Kępie stanął nowy apartamentowiec według projektu pracowni MAG Architekci. W budynku znalazły się jedynie trzy mieszkania.

Nowy apartamentowiec na Saskiej Kępie
Apartamentowiec Berezyńska 13, proj. MAG Architekci; fot. archiwum MAG Architekci
Apartamentowiec Berezyńska 13Warszawa, ul. Berezyńska 13
AutorzyMAG Architekci, architekt Marcin Grzyb
InwestorLuvemia
Powierzchnia użytkowa409.0 m²
Powierzchnia całkowita520.0 m²
Kubatura2011.0 m³
Projekt (data)2014
Data realizacji (koniec)2016
Dom pod Poznaniem projektu kps.archi Zadaniem, jakie postanowiono przed architektkami z poznańskiego biura kps.archi było zaprojektowanie nie tylko budynku, ale też jego wnętrz i otaczającego ogrodu.
Dom łąka Kwietna łąka porasta dach domu, który od ulicy jest prawie niewidoczny, a z drugiej strony ma duże przeszklenia otwierające widok na jezioro. Za projekt odpowiada warszawska pracownia 81.waw.pl.
Dom zmultiplikowany – London Design Festival Drewniana konstrukcja Multiply stanęła w przestrzeni miejskiej przed Muzeum Wiktorii i Alberta. Za projekt instalacji odpowiada pracownia Waugh Thistleton Architects. Rolą zmultiplikowanego domu była popularyzacja modułowych konstrukcji z drewna klejonego warstwowo, które – zdaniem autorów – mogą stać się odpowiedzią na obecny kryzys mieszkaniowy na świecie.
Dom za Dachem w Krakowie Skośny dach podyktowany decyzją o warunkach zabudowy architekci potraktowali jako punkt wyjścia dla idei całego projektu. Zaproponowali megastrukturę schodzącą prawie do samej ziemi, która przy okazji osłania prywatną część domu od ulicy i sąsiadujących zabudowań.
Dom POZ_1 projektu pracowni PL.architekci Przystępując do projektowania domu dla sześcioosobowej rodziny, architekci stanęli przed dość typowym wyzwaniem. Starali się w maksymalnym stopniu wykorzystać atrakcyjną lokalizację działki, a jednocześnie odseparować obiekt od chaotycznej zabudowy w sąsiedztwie.
BowWow Haus - architekci projektują dla psów One zmieniają nasze życie, a my ich – takie hasło towarzyszy londyńskiej wystawie zaprojektowanych przez architektów i artystów psich bud. Zakończy ją aukcja, dzięki której pozyskane zostaną środki na pomoc zwierzętom na całym świecie.