Architektura MuratorRealizacjeNowy dziedziniec Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie

Nowy dziedziniec Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie

To realizacja, na którą mieszkańcy Londynu czekali od kilku lat. 30 czerwca zainaugurowano dziedziniec Muzeum Wiktorii i Alberta po przebudowie według projektu pracowni AL_A.

Nowy dziedziniec Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie
© Hufton+Crow
Tagi:
Matematyczna galeria Zahy Hadid Przy projektowaniu wystawy o matematyce inspiracją dla Zahy Hadid były prądy powietrza wywoływane przez unoszący się samolot. Otwarta w grudniu w londyńskim Muzeum Nauki Mathematics: The Winton Gallery jest jedyną stale dostępną muzealną ekspozycją stworzoną przez znaną architektkę.
Najbardziej gorące muzeum tej zimy Otwarte w listopadzie Design Museum staje się jedną z głównych atrakcji na mapie Londynu. Przez niecały miesiąc zmodernizowany przez Johna Pawsona, OMA, Allies and Morrison oraz Arup budynek odwiedziło 100 tys. gości.
Rozbudowa Tate Modern w Londynie Nowe skrzydło dobudowano do głównej siedziby muzeum mieszczącej się w dawnej elektrowni Bankside Power Stadion. Elewacja obiektu jest dwuwarstwowa – zasadniczą warstwę stanowią ściany żelbetowe, w których okna wykonano w technologii ściany kurtynowej. Całą konstrukcję okrywa warstwa z cegieł. Ze względu na nietypową formę – elewacje mają pięć różnych stopni nachylenia – szczególnym wyzwaniem był projekt fasady szklanej. Wykorzystano 1700 pakietów w 60 typach różniących się wysokościami.
Nowa siedziba Muzeum Londynu Asif Khan i Stanton Williams zaprojektują nową siedzibę Muzeum Londynu. Ich koncepcja zwyciężyła w międzynarodowym konkursie architektonicznym, w którym udział wzięły takie pracownie jak BIG, Diener & Diener czy Lacaton & Vassal.
Rozbudowa największego meczetu Europy Zachodniej Pracownia John McAslan + Partners opracowała projekt rozbudowy meczetu Baitul Futuh w południowym Londynie. To największa świątynia muzułmańska Europy Zachodniej.
Futuro House. Drugie życie utopii Futuro House został wyprodukowany w tym samym tygodniu 1969 roku, w którym Neil Armstrong stawiał pierwsze kroki na księżycu. Jeden z około 100 powstałych od tamtego czasu domów „wylądował” na tarasie Central Saint Martins w Londynie.