Architektura MuratorRealizacjeOsiedle Warzelnia w Poznaniu

Osiedle Warzelnia w Poznaniu

Architektura osiedla poprzez skalę, fakturę i formę nawiązuje do sąsiadującego z nim zabytkowego browaru. Na kameralną zabudowę zespołu składają się zarówno segmenty apartamentowe, jak i wille miejskie oraz klasyczny budynek wielorodzinny – pisze Krzysztof Mycielski.

Osiedle Warzelnia w Poznaniu
Osiedle Warzelnia z lotu ptaka. W skład zespołu wchodzą różne typy obiektów. Na kameralną zabudowę składają się zarówno segmenty apartamentowe, jak i wille miejskie oraz budynek wielorodzinny; Fot. Dzięki uprzejmości Nickel Development
Osiedle Warzelnia – I etapPoznań, ul. Majakowskiego 309/311
AutorzyAutorska Pracownia Projektowa Sławomir Rosolski Architekt, architekt Sławomir Rosolski
Współpraca autorskaarchitekci Jacek Gorczyca, Paulina Sobiech
Współpraca:architekci Michał Rutkowski, Aleksandra Murawiecka, Katarzyna Kaziród, Jakub Pawlak, Jan Ciechanowski, Sylwia Golińska
Architektura wnętrzAutorska Pracownia Projektowa Sławomir Rosolski Architekt, ARTSIZE – Gabriela Gasparska
Architektura krajobrazuAutorska Pracownia Projektowa Sławomir Rosolski Architekt
KonstrukcjaBMJ Projekt Maciej Janicki
Generalny wykonawcaPTB Nickel
InwestorNickel Invest Nr 3
Powierzchnia terenu18987.0 m²
Powierzchnia zabudowy5128.0 m²
Powierzchnia użytkowa11173.0 m²
Powierzchnia całkowita21348.0 m²
Powierzchnia mieszkań:od 56 m² do 116 m²
Liczba mieszkań:66
Kubatura56667.0 m³
Projekt2010-2012
Data realizacji (początek)2012
Data realizacji (koniec)2014
Koszt inwestycjinie podano
Osiedle Wielkopolska 26 w Gdańsku Na gdańskich Łostowicach rozpoczęła się realizacja osiedla według projektu pracowni Meso Architekci.
Domy mieszkalne Nowa Huta – Nowe Puchatki Zamiast dużego bloku z kilkunastoma mieszkaniami architekci postanowili zrealizować dwa mniejsze. Sięgnęli do typologii pojedynczego obiektu z jedną klatką schodową i niewielką liczbą lokali, która prowokuje do nawiązywania więzi sąsiedzkich – pisze Marcin Brataniec.
Osiedle Bursztynowa w Gdańsku Nowe osiedle na gdańskim Jelitkowie wyróżnia się dbałością nie tylko o architekturę budynków, ale także o jakość i spójność ich otoczenia. Domy stoją w ogrodzie z prawdziwego zdarzenia, z bogatą topografią, niewielkimi basenami i ciekami wodnymi – pisze Monika Arczyńska.
Osiedle Wilanowska w Warszawie Przeszklone fasady od strony wnętrza zespołu przykrywa jakby druga skóra – charakterystyczna, ażurowa ściana z pasów drewnianych okiennic. Mieszkańcy mogą je otwierać i składać, przez co osiedle nieustannie się zmienia – o zespole przy alei Wilanowskiej, który zdobył główną nagrodę w kategorii Najlepszy Budynek Wielorodzinny VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, pisze Marlena Happach.
Osiedle Na Skarpie OSIEDLE NA SKARPIENOMINACJA - KRAKÓWŻYCIE W ARCHITEKTURZE III EDYCJA 1989-1999
Zespół domów jednorodzinnych na Ochocie W FINALE: OSIEDLE ZACHODNIE NA OCHOCIEŻYCIE W ARCHITEKTURZE II EDYCJANAJLEPSZY BUDYNEK WARSZAWY 1996-1997