Architektura MuratorRealizacjePrzedszkole Mali odkrywcy w Chróścicach

Przedszkole Mali odkrywcy w Chróścicach

Realizacja wrocławskich architektów jest świetnym przykładem design thinking, czyli wykorzystania w jednym projekcie zintegrowanej, specjalistycznej wiedzy z wielu dziedzin

Przedszkole w Chróścicach
Przedszkole Mali odkrywcy w Chróścicach. Fot. Stanisław Zajączkowski, dzięki uprzejmości pracowni PORT Józef Franczok, Marcin Kolanus
Przedszkole Mali OdkrywcyChróścice, ulica Szkolna 11
Architektura wnętrzPORT Józef Franczok, Marcin Kolanus
Generalny wykonawcaOpex S.A.
InwestorGmina Dobrzeń Wielki
Powierzchnia terenu4277.0 m²
Powierzchnia zabudowy566.0 m²
Powierzchnia użytkowa657.0 m²
Powierzchnia całkowita871.0 m²
Kubatura4325.0 m³
Projekt (data)2012-2013
Data realizacji (początek)2013
Data realizacji (koniec)2014
Koszt inwestycjinie podano
10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2018 roku [WIDEO] Polska architektura staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką, a rodzimi projektanci są coraz częściej doceniani w międzynarodowych konkursach i plebiscytach. Co pod tym względem przyniesie nam nadchodzący rok? Prezentujemy 10 wyczekiwanych od dawna realizacji, które mają być oddane do użytku w 2018 roku.
Architektki – promocja książki oraz spotkanie z Martą Leśniakowską i Ewą Kuryłowicz Nakładem wydawnictwa EMG właśnie ukazała się książka „Architektki” poświęcona sześciu projektantkom, które wywarły znaczący wpływ na polską architekturę. Z tej okazji w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki odbędzie się spotkanie promujące publikację z udziałem m.in. Marty Leśniakowskiej i Ewy Kuryłowicz.
Afrykarium we Wrocławiu Prosty, obłożony czarnym corianem budynek o kubaturze 184 000 m3 stanąć miał w jednej osi ze znajdującą się nieopodal Halą Stulecia, co groziło skreśleniem zabytkowego obiektu z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Największym wyzwaniem dla autorów było więc wpisanie go w historyczny kontekst, ale także zapewnienie szczelności posadowionej w wodzie części podziemnej i wykonanie dachu o rozpiętości dochodzącej do 43 metrów – o realizacji piszą Dorota i Mariusz Szlachcicowie oraz Maciej Minch.
Elastyczny sześcian Autorzy rozbudowy Zachęty o kilkanaście lat wyprzedzili projektantów paryskiego Centrum Pompidou. Ruchome elementy miały zapewnić elastyczność i zmienność przestrzeni.
Garaż ze spiralnymi rampami Wielopoziomowy garaż przy ulicy Woronicza w Warszawie z 1958 roku to pierwsza tak nowoczesna realizacja zaplecza motoryzacji w Polsce.
Obserwatorium na Śnieżce O unikalności obserwatorium decydują awangardowa forma, kojarząca się z UFO, i wyjątkowa, bardzo komplikująca realizację, lokalizacja - na szczycie Śnieżki, 1602 metry n.p.m.