Architektura MuratorRealizacjeRozbudowa przedszkola w Paniówkach

Rozbudowa przedszkola w Paniówkach

Wykorzystując różnicę poziomów pomiędzy istniejącą i nowo projektowaną częścią budynku, architekci zaproponowali połączenie przestrzeni tarasu, ogrodu oraz dachu w jedną, wspólną strefę zabaw i rekreacji na świeżym powietrzu. O realizacji pisze Hanna Szukalska.

Rozbudowa przedszkola w Paniówkach
Widok od ogrodu. W planach jest aranżacja tej przestrzeni i budowa ścieżki zmysłów, a także realizacja dwóch zjeżdżalni zaprojektowanych przez autorów przedszkola; fot. Bartek Barczyk
Rozbudowa przedszkolaPaniówki, ul. Dworska
Autorzyjojko+nawrocki architekci, architekci Marcin Jojko, Bartłomiej Nawrocki
Współpraca autorskaAgnieszka Weber, Barbara Ziemba
Architektura wnętrzjojko+nawrocki architekci
Architektura krajobrazujojko+nawrocki architekci
KonstrukcjaJanusz Gołda
InwestorGmina Gierałtowice
Powierzchnia terenu6100.0 m²
Powierzchnia zabudowy860m2 (budynek istniejący), 480m2 (budynek nowy)
Powierzchnia użytkowa450.0 m²
Kubatura1400.0 m³
Projekt2012-2013
Data realizacji (początek)2014
Data realizacji (koniec)2015
Koszt inwestycji2 700 000 PLN
Gminny Ośrodek Zdrowia w Siechnicach Dwuetapowy konkurs na projekt pasywnego ośrodka zdrowia w centrum Siechnic wygrała pracownia jojko+nawrocki architekci.
Wyniki konkursu na pasywny ośrodek zdrowia w Siechnicach W Siechnicach, znanych m.in. z wielokrotnie nagradzanego budynku ratusza autorstwa Pracowni Projektowej Maćków, powstanie pasywny ośrodek zdrowia. Projekt obiektu wyłoniono w dwuetapowym konkursie architektonicznym.
Konkurs architektoniczny na projekt Ogrodu XXI wieku wraz z pawilonem wystawienniczym. WYNIKI W warszawskich Łazienkach powstać ma nowy pawilon ekspozycyjny o powierzchni wystawowej 1800 m2. Autorzy nagrodzonej koncepcji zaprezentują wstępny projekt 14 stycznia 2014 r. o godz.12.00 w Podchorążówce w Łazienkach Królewskich
Akademia Sztuk Pięknych w Tallinie Prosty i ascetyczny w swej formie budynek wpisany w rozczłonkowany system urbanistyczny jest w stanie uleczyć chaotyczną tkankę miejską. (jojko+nawrocki architekci)