Architektura MuratorRealizacjeRzeźba w krajobrazie - Centrum Morza Wattowego w Danii

Rzeźba w krajobrazie - Centrum Morza Wattowego w Danii

Pracownia Dorte Mandrup Arkitekter zaprojektowała rozbudowę Centrum Morza Wattowego w Danii. Powstał oszczędny w formie budynek nawiązujący do lokalnych tradycji budowlanych.

Centrum Morza Wattowego w Danii
Fot. Adam Mørk
Kampus UCN. Edukacja w trzech wymiarach Prosta bryła nowego kampusu duńskiego uniwersytetu UCN skrywa trójwymiarowe atrium, które stanowi centrum studenckiego życia. Projekt budynku opracowała kopenhaska pracownia ADEPT.
Dom kultury... fizycznej w Frederiksbergu Projektanci z MVRDV i ADEPT stworzyli nowy typ budynku. To połączenie lokalnego centrum kultury, hali sportowej i toru przeszkód. Struktura obiektu pozwala użytkownikom samodzielnie eksplorować przestrzeń i za każdym razem odkrywać ją na nowo.
Nowy most w kopenhaskim porcie Most Inderhavnen powstał według koncepcji londyńskiej pracowni Studio Bednarski Ltd., tej samej, która wygrała konkurs na projekt obrotowej kładki w Gdańsku.
Duńskie origami - wieża widokowa w Aarhus Zaprojektowana przez pracownię Dorte Mandrup Arkitekter wieża widokowa powstała w ramach przekształceń postindustrialnych terenów portowych położonych na wschód od centrum Aarhus.
Wyspa Papieru w Kopenhadze Duńska pracownia COBE wygrała międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania Christiansholm w kopenhaskim porcie. Hale magazynowe, gdzie niegdyś przechowywano papier dla duńskiej prasy, zastąpi wielofunkcyjna zabudowa, nawiązująca do przemysłowego charakteru wyspy.
Cirkelbroen - kładka w kopenhaskim porcie Od sierpnia 2015 roku mieszkańcy Kopenhagi korzystają z nowego mostu w portowej dzielnicy Christianshavn. Jego projekt powstał w Studio Olafura Eliassona, uznanego artysty duńsko-islandzkiego pochodzenia, którego prace często sytuują się na przecięciu sztuki i architektury.