Architektura MuratorRealizacjeSiedziba Państwowej Szkoły Straży Pożarnej w Würzburgu

Siedziba Państwowej Szkoły Straży Pożarnej w Würzburgu

Siedziba szkoły służby pożarniczej w Würzburgu umożliwia odgrywanie realistycznych scenariuszy akcji ratunkowych. Budynek powstał według projektu gmp von Gerkan, Marg i Partnerzy.

Siedziba Państwowej Szkoły Straży Pożarnej w Würzburgu
Widok na przeszkloną elewację hali. Fot. Marcus Bredt
Tagi:
Najlepsza niemiecka architektura 2018 Najlepszym niemieckim budynkiem roku 2018 jest zaprojektowana w procesie partycypacji mieszkaniówka w Monachium - osiedle WagnisART. Natomiast słynna, otwarta niedawno po wielu latach realizacji filharmonia biura Herzog & de Meuron w Hamburgu została rozmyślnie usunięta z rywalizacji o nagrodę.
Hamburg: kontrowersja wokół apartamentowca w byłej katowni Gestapo Niemiecki deweloper we współpracy z David Chipperfield Architects rewitalizuje zespół XIX-wiecznych kamienic, gdzie w czasach III Rzeszy mieściła się siedziba nazistowskiej tajnej policji. Potomkowie osadzonych tam więźniów protestują przeciwko przeznaczenia części projektowanego miejsca pamięci na przestrzeń komercyjną.
Filharmonia w Hamburgu Konstrukcja budynku została wzniesiona na murach powstałego w połowie lat 60. i funkcjonującego do lat 90. ceglanego spichlerza, w którym przechowywano herbatę, kakao i tytoń. Oparto ją na ponad 1700 palach, z czego wykorzystano 1100 istniejących. W celu silniejszego powiązania wnętrza obiektu z otoczeniem, projektanci położyli szczególny nacisk na rozrzeźbienie elewacji, zarówno jako całości, jak i w rozwiązaniach szczegółowych. Szklaną fasadę o powierzchni 16 000 m2 wykonano z 1100 zestawów szklanych, w większości przypadków o niepowtarzalnej geometrii. Wybrane moduły są wybrzuszone lub wgłębione.
Europejskie Muzeum Hanzy z prestiżową nagrodą Europejskie Muzeum Hanzy w Lubece zrealizowane według projektu Studio Andreas Heller Architects & Designers, otrzymało DAM Preis 2017 - doroczną nagrodę przyznawaną przez Niemieckie Muzeum Architektury we Frankfurcie.
Filharmonia nad Łabą – wkrótce otwarcie! [ZDJĘCIA] Po niemal 10 latach budowy zakończono realizację Filharmonii nad Łabą w Hamburgu. Jeden z najsłynniejszych budynków współczesnych Niemiec powstał według projektu szwajcarskiego biura Herzog & de Meuron. Uroczyste otwarcie odbędzie się 11 i 12 stycznia 2017 roku.
Muzeum Braci Grimm w Kassel Formę budynku zdeterminowało jego położenie na tarasowo ukształtowanym wzniesieniu. Wspinaczka po zboczach dawnej winnicy kończy się na dachu muzeum, skąd rozciągają się widoki na panoramę miasta. Projekt powstał w pracowni Kadawittfeldarchitektur.