Architektura MuratorRealizacjeSiedziba tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie”

Siedziba tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie”

Architekci zaprojektowali optymalne środowisko pracy dla kreatywnego zespołu. Dodatkowy atut stanowi przenikająca się z obiektem przestrzeń publiczna, która może zmienić siedzibę lokalnej gazety w ważny element lokalnej tożsamości – pisze Krzysztof Mycielski.

Siedziba tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie”
Siedziba tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie”.  Schodkowy układ budynku wynika z redukcji i optymalizacji programu funkcjonalnego. Fot. Jakub Certowicz
Siedziba tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie” Września, ul. Kaliska 1d
AutorzyUltra Architects, architekci Marcin Kościuch, Tomasz Osięgłowski
Współpraca autorskaarchitekt Łukasz Piszczałka
Zespół projektowyarchitekci Przemysław Fedorczuk, Kamila Dębińska
Architektura wnętrzUltra Architects
Architektura krajobrazuUltra Architects
KonstrukcjaPMB Piotr Kosz
Generalny wykonawcasystem gospodarczy
InwestorWydawnictwo Kropka, Jolanta i Waldemar Śliwczyńscy
Powierzchnia terenu1106.0 m²
Powierzchnia zabudowy406.0 m²
Powierzchnia użytkowa567.0 m²
Powierzchnia całkowita825.0 m²
Kubatura1579.0 m³
Projekt (data)2013
Data realizacji (koniec)2016
Koszt inwestycji3 200 000 PLN
Woodi To krzesła z siedziskiem wykonanym ze sklejki i podstawą z aluminium. Sprawdzą się zarówno w salach konferencyjnych jak i gabinetach. Dostępne w kilku opcjach: różnych wykończeniach sklejki i tapicerki, kilku typach stelaża oraz kolorystyce elementów. Ich wzornictwo pasuje do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.
Siedziba biura JLL w Warsaw Spire Koncepcja warszawskiego biura JLL opiera się na założeniu, że najważniejsze są potrzeby i wygoda pracowników. Dzisiaj pracują w oryginalnie i ergonomicznie zaprojektowanej kreatywnej przestrzeni – pisze Dominika Olszyna.
1200 m² dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Grupa Nowy Styl na targach ORGATEC Premierowe produkty światowych projektantów, najnowsze badania i technologie – w dniach 25–29 października na targach ORGATEC Grupa Nowy Styl zaprezentuje nie tylko komfortowe wyposażenie miejsc pracy, ale także swoją wiedzę na temat ich aranżowania.
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Front Architects, Paweł Grobelny i Jan Dziaczkowski.
Amazon Court Podczas MIPIM Architectural Review Future Project Awards w kategorii Biura, przyznano nagrodę budynkowi w Pradze pracowni Schmidt Hammer Lassen.