Architektura MuratorRealizacjeSpołeczna Szkoła Podstawowa w Miliczu

Społeczna Szkoła Podstawowa w Miliczu

Na szkołę zaadaptowano jeden z obiektów na terenie dawnej fabryki bombek w Miliczu. Przemysłowa historia miejsca wraz z dziecięcymi wyobrażeniami były punktem wyjścia dla architektów. Realizację doceniła kapituła Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2018 w kategorii wnętrze i dizajn – pisze Aleksandra Czupkiewicz.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Miliczu
Widok na strefę wejściową (elewacja południowa) szkoły podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu; Fot. Marcin Skiba, WWW.MARCINSKIBA.COM
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren – adaptacja jednego z obiektów dawnej fabryki bombekMilicz, ul. Dąbrowskiego 3
Autorzy projektu wnętrz:PORT, architekci Józef Franczok, Marcin Kolanus; współpraca autorska: architekci Magdalena Targosz, Klaudia Pater
Autorzy projektu przebudowy budynku:pracownia projektowa SIGMA
InwestorKOM T. Defratyka
Powierzchnia terenu17808.0 m²
Powierzchnia zabudowy1467.0 m²
Powierzchnia użytkowa2287.0 m²
Kubatura14316.0 m³
Projekt (data)2016
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycjinie podano
Tagi:
Nature&Design Podłoga warstwowa, lakierowana o wzorze deski doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka. Drewno jako materiał ekologiczny polecany jest szczególnie dla alergików. Naturalna i ciepła w dotyku stanowi dobre tło dla często zmieniających się aranżacji.
Safari W jesienno/zimowej kolekcji dla dzieci marka z Kopenhagi przenosi nas w świat dzikich zwierząt. Seria utrzymana jest w stonowanej kolorystyce. W jej skład wchodzą tapety, tekstylia i drewniane zabawki.
Viggo One Ręcznie pleciony z tworzywa sztucznego dywan. Miękki w dotyku i bardzo trwały. Można go czyścić pod bieżącą wodą. Idealny dla alergików i właścicieli zwierząt domowych.
Nic Nac Przybornik, organizer biurkowy wykonany z perforowanej, malowanej proszkowo stali. Składa się z pięciu prostych elementów o różnych wielkościach. W zestawie są dwa rozmiary tacek, kubek na ołówki i długopisy oraz dwie wersje miseczek na temperówkę, gumkę do ścierania i pinezki.
Tuli Pokoik Tuli to miejsce do samodzielnego odkrywania świata przez dziecko, z przedmiotami dostosowanymi do rozwijającej się u niego motoryki. Kolekcję pastelowych mebli dla dzieci wykonano z wysokiej jakości płyty laminowanej o łatwej do czyszczenia strukturze z krawędziami zabezpieczonymi obrzeżem PVC.
Analog Aluminiowy zegar ścienny inspirowany formą klasycznego barometru. Charakteryzuje się ponadczasowym wyglądem i odwołuje do tradycyjnych analogowych metod mierzenia czasu. Występuje w kolorach białym, bananowym i miętowym.