Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieBI(h)OME czyli tania i ekologiczna jednostka mieszkalna

BI(h)OME czyli tania i ekologiczna jednostka mieszkalna

Niewielki dom zaprojektowany przez studentów Wydziału Architektury Uniwersytetu Los Angeles, to odpowiedź na panujący w mieście kryzys mieszkaniowy. Jednostkę mieszkalną BI(h)OME można wznieść w przydomowym ogrodzie z niedrogich i odnawialnych materiałów, takich jak drewno, stal, folia i tektura.

BI(h)OME czyli jednostka mieszkalna dla ciepłego klimatu
Fot. Nico Marques/Photekt
Dom Kereta - konstrukcja najwęższego domu Dom Etgara Kereta - izraelskiego pisarza polskiego pochodzenia, zrealizowany na działce liczącej w najszerwszym miejscu 152 cm ma być kwintesencją architektury rozumianej jako odpowiedź na kontekst i jego ograniczenia, oraz ćwiczeniem z samodyscypliny - mówi Jakub Szczęsny autor najwęższego na świecie budynku.
Przebudowa domu kostki w Mysłowicach Dzięki przebudowie nie tylko odświeżono wygląd obiektu, lecz także poprawiono jego funkcjonalność i zwiększono powierzchnię użytkową. Za projekt odpowiada pracownia Zalewski Architecture Group.
Z biblioteki "A-m": Dom w Lublinie Choć z perspektywy współczesnego architekta willa zaprojektowana została w sposób irracjonalny, to jest ona wynikiem rzadko spotykanego w Polsce autorskiego myślenia, dziełem na wskroś oryginalnym. Co więcej, nie można oprzeć się wrażeniu, że dobrze się w niej mieszka.
Dom w Józefowie Szare, ceglane elewacje budynku są nieustannie animowane cieniami rzucanymi przez pobliskie drzewa, dzięki czemu dom pozostaje w ciągłym dialogu z otoczeniem, trochę jak kamień znaleziony w lesie, który wrósł w swoje miejsce – o domu w Józefowie, który był jednym z trzech obiektów nominowanych do głównej nagrody w kategorii Najlepszy Budynek Jednorodzinny VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, pisze Grzegorz Stiasny.
Dom w Lublińcu 2 Architekci odnieśli się do kontrastu między uporządkowaniem przestrzeni ulicy a nieładem stylistycznym stojącej przy niej zabudowy. W projekcie ważny stał się więc kontekst w wymiarze urbanistycznym, a nie sama forma obiektu – o domu w Lublińcu, który zdobył główną nagrodę w kategorii Najlepszy Budynek Jednorodzinny VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, pisze Kamila Cieśla.
Dom jednorodzinny na Strachocinie DOM JEDNORODZINNY NA STRACHOCINIENOMINACJA - WROCŁAWŻYCIE W ARCHITEKTURZE III EDYCJA 1989-1999