Sklep on line
muratorplus.pl | budowlany serwis dla profesjonalistów
Architektura murator
Mieszkanie Młodego Architekta
Archiwum

Kopuła nad Houston

Poznaj z bliska niezwykłą inżynierię przyszłości. Futurystyczne wizje naukowców staną się realne, a dzięki zaawansowanym wizualizacjom graficznym budowle będą rosły na Twoich oczach!

Iżynieria przyszłości (ang. Mega Engineering)
7 września, godz. 21.00 Discovery Science
Emisja kolejnych odcinków: poniedziałki o godz. 21.00


Kopuła nad Houston z rewolucyjnego plastiku, która pomoże miastu w walce z globalnym ociepleniem; osobiste kapsuły – system transportu miejskiego w Waszyngtonie, czy wyższa o ponad 1,5 kilometra od innych budowli, oddychająca wieża mieszkalna w przeludnionym Szanghaju. To tylko niektóre ze śmiałych wizji naukowców, które już niedługo mogą stać się całkowicie realne.
Houston w Teksasie jest wciąż nękane skutkami globalnego ocieplenia: musi stawić czoła huraganom i coraz wyższym temperaturom powietrza.
Ocalenie mogą przynieść jedynie radykalne rozwiązania. Nad głowami mieszkańców miasta ma wyrosnąć potężna plastikowa kopuła o wysokości 457 metrów i średnicy liczącej ponad półtora kilometra. Jej budowa będzie wymagała rozwinięcia technologii konstrukcyjnych na niespotykaną dotąd skalę, a także ścisłej współpracy naukowców z całego świata. Idea niecodziennej ochrony miasta może zostać urzeczywistniona dzięki Eden Project, producentowi największych kopuł geodezyjnych swiata oraz malutkiej fabryce w Bremen w Niemczech, gdzie powstaje rewolucyjna odmiana plastiku.

Mega Engineering 2
Wstecz Góra

Komentarze

Andrzej17 Luty 2012 18:42:06

Trafiłem na ciekawa stronę z galeriami dachów. Jest tam wzmianka o tej kopule.
https://www.facebook.com/Dachroofok?sk=photos

Zostaw komentarz

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.